Boj o končícího šéfa ČRo Vltava pokračuje. Je zde otevřený dopis

15.12.2018 10:21

„Jako členové odborů Českého rozhlasu jsme právě poslali otevřený dopis vedení ROZO, ve kterém ho vyzýváme k větší aktivitě ve věci neprodloužení smlouvy Petra Fischera,“ uvedl na svém twitterovém účtu Jiří Špičák.

Boj o končícího šéfa ČRo Vltava pokračuje. Je zde otevřený dopis
Foto: screen: FCB
Popisek: Petr Fischer

„Jako členové ROZO vyzýváme vedení odborů, aby se jasně a jednoznačně postavilo za šéfredaktora Českého rozhlasu Vltava Petra Fischera. Zastáváme názor, že neprodloužení jeho smlouvy je aktem osobní msty generálního ředitele Reného Zavorala a fakt, že se Petr Fischer o neprodloužení dozvěděl pouhé tři týdny před jejím vypršením, je jasnou zprávou o nekoncepčnosti vedení Českého rozhlasu,“ píše se v otevřeném dopisu. 

„Rovněž se ohrazujeme proti manipulacím, které Český rozhlas prostřednictvím mluvčího Jiřího Hošny zveřejnil v oficiálním vyjádření. V něm vedení vyčítá Fischerovi pokles poslechovosti a argumentuje čísly z roku 2013. Fischer přitom nastoupil na svoji pozici v prosinci roku 2016, za jeho vedení stoupala poslechovost, rostla návštěvnost webu a zvyšovala se i prestiž celé stanice,“ podotýká se dále. Důkazem je podle signatářů i iniciativa Za otevřenou Vltavu, do které se zapojilo několik stovek respektovaných osobností českého kulturního a společenského života. 

„Společně s nepromyšlenou optimalizací, kvůli níž musí stanice řešit nedostatek pracovníků pomocí švarcsystému, jde o další jasný krok směrem k popření nezávislosti instituce. Ta ze své podstaty bez nezávislosti na politické situaci nemůže existovat ke prospěchu všech obyvatel České republiky. Odbory a jejich členové by měli být v nesouhlasu se sérií nekoncepčních změn hlasitější a rezolutnější,“ uzavírají signatáři dopisu. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

10:13 „Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

Několik tisíc lidí se zúčastnilo pietního aktu a následného doprovodného programu v Muzeu na demarka…