Bubák Miloš Zeman? Čtěte, jaký dopad má to, co prezident říká o uprchlících. Je to důležité

4. 1. 2016 8:25

Podle Lucie Sládkové, ředitelky české pobočky Mezinárodní organizace pro migraci, se Česko zachovalo k běžencům zbaběle. Vláda prý již na počátku krize mohla říct, že přijme pouze rodiny s dětmi, a bylo by po strachu. Sládková zároveň tvrdí, že uprchlická krize nekončí, přijít k nám může až milion migrantů.

Bubák Miloš Zeman? Čtěte, jaký dopad má to, co prezident říká o uprchlících. Je to důležité
Foto: repro foto ČT
Popisek: Usmívající se prezident Miloš Zeman

Sládková v rozhovoru pro časopis Týden kriticky podotkla, že jsme stáhli kalhoty velmi předčasně. „Jediné konkrétní opatření, které přijala naše vláda, bylo otevření několika detenčních zařízení. Počty příchozích lidí ale neodpovídaly vládním odhadům. Migranti u nás nechtějí být,“ tvrdí.

V této souvislosti Sládková upozorňuje, že poselství prezidenta Miloše Zemana, který na adresu uprchlíků prohlásil, že je sem nikdo nezval, určitě splnilo svůj cíl. „Neviděla jsem to na vlastní oči, ale mám informace o tom, že v uprchlickém táboře Zaatari v Jordánsku měli lidé výroky českého prezidenta na papírku,“ překvapila ředitelka české pobočky Mezinárodní organizace pro migraci. „Je to obrovská smůla. Jako bychom zahodili uplynulých 26 let, v nichž se naše země snažila být humanitární a prosazovala lidská práva,“ dodala.

Sládková připomíná, že naše vláda efektivně ustála desetitisícovou migrační vlnu z Bosny i z Kosova. A až teď prý najednou máme pocit, že všechny, kteří překročí naši hranici, musíme zavřít do detenčních zařízení. „Strach je přirozená záležitost, je ale zvláštní, že se bojíme a ani nevíme proč. Nikdo k nám nechce a my se bojíme dopředu,“ říká.

Migrační krizi bychom se dle jejího názoru měli bránit tím, že si budeme vybírat rodiny s dětmi. Sládková také souhlasí s prezidentem Zemanem, že by mladí muži měli bránit svoji zemi proti teroristům. „Pokud z nich máme takový strach, měli jsme už na začátku migrační krize říct, že pomůžeme pouze rodinám s dětmi, matkám nebo sirotkům,“ upozorňuje.

Ředitelka české pobočky Mezinárodní organizace pro migraci tvrdí, že migrační krize nekončí. Ona sama nedokáže odhadnout počty příchozích, někteří její kolegové tvrdí, že přijde další milion uprchlíků a migrantů. „Všichni čekáme na to, co se bude dít v Sýrii. Jisté je, že uprchlíkům nebude stačit život v táborech. Nějakou dobu se to zvládnout dá, ale napořád to není, proto si myslím, že migrační krize neskončila,“ konstatuje Sládková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Migranty prostě přijmete, podepíšeme to za vás. Brusel prý plánuje podpis dokumentu, který nám znemožní bránit hranice

8:08 Migranty prostě přijmete, podepíšeme to za vás. Brusel prý plánuje podpis dokumentu, který nám znemožní bránit hranice

Ekonom a publicista Martin Kunštek upozorňuje čtenáře ParlamentníchListů.cz na dokument, který připr…