„Byla to provokace!" vynadal Babiš veřejně novináři

24.03.2014 13:52

Vláda schválila přistoupení Česka k fiskálnímu paktu Evropské unie. Na tiskové konferenci pak zazněla otázka na názor ministryně spravedlnosti Heleny Válkové (z hnutí ANO). V rozhovoru pro nově vzniklý server Echo24.cz údajně zlehčila situaci Čechů v dobách protektorátu. Ministryně se ale zastal šéf státní kasy Andrej Babiš (ANO).

„Byla to provokace!" vynadal Babiš veřejně novináři
Foto: Repro ČT
Popisek: Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš v ČT

Anketa

Jak uspěje Babiš v boji s daňovými úniky a rozkrádáním ve státní správě?

hlasovalo: 14223 lidí

Ministr financí a šéf hnutí Andrej Babiš (ANO) se ovšem Válkové zastal. Poukázal na to, že rozhovor byl ze strany serveru Echo24.cz veden tendenčně a byl zaměřen na očernění hnutí ANO a Andreje Babiše.

Byla to provokace namontovaná komentátorem Kaiserem

„Vedli jste 'odborný rozhovor'. Byl to rozhovor o Babišovi, StB a podnikání,“ uvedl Babiš a doplnil: „Bylo to vytrhnuté z kontextu. A mimochodem, paní Válková není členkou hnutí, takže to je její soukromý rozhovor.“

Co vlastně řekla ministryně Válková? Podívejte se ZDE

„Byla to provokace, namontovaná Kaiserem,“ prohlásil Babiš (Daniel Kaiser je komentátor serveru Echo24.cz a vedl rozhovor s ministryní Válkovou).

Vytunelovali jste LN a vytvořili si projekt na očerňování Babiše

Babiš si také rýpl do nově vzniklého média. Skupina novinářů z Lidových novin, které podle Babiše vytunelovala, si vytvořila projekt, aby napadala jeho jako ministra financí a šéfa ANO. 

K Válkové se vyjádřil i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD): „Žádný člen vlády nezpochybňuje poválečné poměry. Pozice vlády je jasná. Vychází z česko-německé deklarace. Pokud paní ministryně Válková takový výrok skutečně učinila, pak to byl výrok nepřesný a mylný. Během okupace zahynulo více jak 300 tisíc lidí, takže ty oběti byly značné.“

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…