Číňanů sem jezdí stále víc. Trend je prý příznivý

28. 3. 2016 16:16

V loňském roce navštívilo Českou republiku 285 tisíc čínských turistů, kteří zde zároveň utratí nejvíce peněz, a to ze zemí vyjma EU. V ČT24 to v souvislosti s návštěvou čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze řekla Kateřina Petříčková, výkonná ředitelka Asociace cestovních agentur a kanceláří.

Číňanů sem jezdí stále víc. Trend je prý příznivý
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vítání čínského prezidenta Si Ťin-pchinga čínskými krajany

„Oproti předchozímu roku došlo k nárůstu počtu turistů zhruba o 30 %. Trend je pro Českou republiku velmi příznivý,“ uvedla Petříčková. Zároveň podotkla, že Čína je rovněž zajímavá i pro české turisty, kteří míří v hojném počtu do této východoasijské země. „Napomáhá tomu i přímá linka Praha – Peking,“ dodala.

„Rozhodně nepovažujeme Čínu jakkoliv za nebezpečnou pro turisty,“ ubezpečila Petříčková. A zároveň uvedla, jaké podmínky turisté musí v Číně respektovat. „Turisté vědí, co mohou a co nemohou fotografovat, jak přistupovat k symbolům Číny. Kamkoliv cestujeme, musíme brát v potaz národní symboliku,“ řekla. 

O tom, zda čeští turisté komunikují v Číně s rezidenty o lidských právech, nevěděla. „České skupiny v Číně jsou zpravidla doprovázeny čínským průvodcem. Naši turisté se tak setkají s tou čínskou stranou, ale ne se samosprávou či s místními úřady," sdělila. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladej Klaus je zmetek. Léčí si komplexy z toho, jak se nepovedl jak on, tak jeho tatínek. Bude nás srát úplně stejně, přikuluje občan Jakub Pitron

13:05 Mladej Klaus je zmetek. Léčí si komplexy z toho, jak se nepovedl jak on, tak jeho tatínek. Bude nás srát úplně stejně, přikuluje občan Jakub Pitron

Poté, co se občanský aktivista Jakub Pitron strefil na svém facebookovém profilu do experta na škols…