Data sledovanosti dvou zásadních televizních debat. Moravec nám vyrazil dech

20. 10. 2017 10:33

ParlamentnímListům.cz se podařilo získat neoficiální data bez odložené sledovanosti, tedy bez diváků, co si diskuse pustí ze záznamu od dneška do neděle, kterými skončily závěrečné debaty veřejnoprávní České televize a privátní Novy. Doplňme, že Nova vysílala svůj Duel v hlavním vysílacím čase, ČT na něj de facto navázala od 21:30.

Data sledovanosti dvou zásadních televizních debat. Moravec nám vyrazil dech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Moravec moderuje předvolební debatu lídrů

Podle zdrojů (platnost dat je ke dni 20. 10., kategorie živě+TS0) ve sledovanosti zvítězila Nova. Souboj Lubomíra Zaorálka a Andreje Babiše vidělo více jak 930 tisíc diváků. Jde tak víceméně o přesný odhad, s jakým stanice počítala a díky čemuž se její předvolební debata stala nejsledovanější v zemi.

Špatně si rozhodně nevedl ani Václav Moravec, a to navzdory vysokému počtu hostů, kdy se ke slovu prakticky nedostali zástupci STAN anebo Zelených. Takzvané Poslední slovo, jak ČT debatu nazvala, vidělo na ČT1 od 21:30 hodin 550 tisíc diváků, na zpravodajském kanálu ČT24 pak 270 tisíc lidí.

Jde téměř o totožná čísla, jaká měla veřejnoprávní stanice i před čtyřmi lety. Konkrétně to bylo 533 tisíc diváků ČT1 a 295 tisíc na ČT24. Na podzim roku 2013 ovšem ČT vysílala v hlavním čase, mezi 20:00 a 22:17.

Hodnocení debat očima Pavla Novotného, které jsme vydali v pátek, si můžete přečíst ZDE.

Výrazně bodoval také Týden s prezidentem na Barrandově, o němž jsme informovali ZDE. Rozhovor Jaromíra Soukupa s Milošem Zemanem si nenechalo ujít 255 tisíc diváků, což byl během podzimu druhý nejlepší výsledek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Učte se, co dělat při jaderné válce, doporučuje Martin Koller. To, co chystají v Bruselu, ji prý výrazně přibližuje

17:45 Učte se, co dělat při jaderné válce, doporučuje Martin Koller. To, co chystají v Bruselu, ji prý výrazně přibližuje

Martin Koller se při sledování nejnovějšího dění obává, že jsme o další dva kroky blíže k válce. Tyt…