Dělají si z nás legraci? Zdeněk Zbořil si přečetl životopis šéfa NATO a našel zajímavost, týkající se Ruska

06.04.2019 18:50

Analytik a politolog Zdeněk Zbořil se pro server PrvníZprávy.cz rozhovořil o životopisu šéfa NATO a o tom, kdo je naším nepřítelem. „Je to Rusko, nebo Čína, nebo si z nás dělají legraci?“ zeptal se Zbořil.

Dělají si z nás legraci? Zdeněk Zbořil si přečetl životopis šéfa NATO a našel zajímavost, týkající  se Ruska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Zbořil

„Zdá se mi, že nyní se na mezinárodním poli nechřestí zbraněmi, ale o to víc  se vše projednává v zákulisí, dokonce se dá říct, že jde o nepřátelské akce zpravodajských služeb, a to na celém světě,“ uvedl mimo jiné také Zbořil, a to v souvislosti s událostmi minulého týdne. Hovořil o slovenských, ale i ukrajinských prezidentských volbách. „Ponechávám stranou události ve Francii, protože to už je monotónní,“ poznamenal Zbořil. „Žluté vesty chodí na kruhovém objezdu stále dokola a nemohou najít cestu ven. Politicky to má omezený význam,“ podotkl s tím, že rovněž může jít o zpravodajskou hru, ale to je otázkou.

Původní text ZDE.

Následně se rozhovořil o výročí Severoatlantické aliance a o tom, jaký má zajímavý životopis šéf NATO.

„Byl v dělnických norských stranách, v Rudé mládeži, údajně protestoval proti válce ve Vietnamu, to mu ale nebylo ještě ani deset let, nakonec se dostal do norské vlády a jako nevoják se stal šéfem NATO. Na slavnostním shromáždění Stoltenberg upozornil, že Rusko je průraznější v politice, tak to je zajímavý výrok, protože američtí kongresmani mu aplaudovali. Ale ta ruská průraznost, o které mluvil, je zajímavá tím, protože už se v Americe mluví o tom, že největším nepřítelem není Rusko, ale Čína, a na druhé straně se mluví o celosvětové úloze Severoatlantické aliance vůči Rusku, tak čemu máme vlastně věřit,“ poznamenal Zbořil a dodal otázku, zda se vše odehrává v politickém zákulisí. „Můžeme si z toho něco vybrat, nebo si z nás dělají legraci,“ poznamenal.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tlak veřejnosti a médií na obchodní řetězce polevil. A už se to děje zase

20:50 Tlak veřejnosti a médií na obchodní řetězce polevil. A už se to děje zase

Dubnovou inflaci nasměrovalo vzhůru především nečekané zdražení potravin. „Pokud zákazník stále – a …