Dny NATO v Mošnově navštívilo první den 140 tisíc lidí

24. 9. 2011 21:23

Rekordní účast 140 tisíc lidí hlásí po prvním dnu organizátoři Dnů NATO a Dnů vzdušných sil Armády ČR, které se od soboty konají na letišti v Mošnově nedaleko Ostravy.

Dny NATO v Mošnově navštívilo první den 140 tisíc lidí

"Vysoká návštěvnost je dána atraktivním programem, rekordní účastí 17 států a samozřejmě i počasím," řekl mluvčí akce Jaromír Krišica. V neděli Dny NATO pokračují. Loni je během dvou dnů navštívilo dohromady 185 tisíc lidí, dá se očekávat, že tento počet bude letos překonán.

Nejhorší situace v dopravě byla dopoledne, kdy lidé jeli do Mošnova. Kolony se táhly ve směru od Ostravy už ze Staré Vsi nad Ondřejnicí, tedy více než pět kilometrů, a na druhé straně od Příbora a Nového Jičína ještě déle, až deset kilometrů. Lidé v nich čekali i několik hodin. Návštěvníci Dnů NATO ale cestovali i vlakem a ze Studénky pak kyvadlovými autobusy, nebo pěšky. Kolárny, které zřídila městská policie, zaplnily tisíce bicyklů.

Policie pro návštěvníky, kteří potřebují poradit nebo se dozvědět aktuální informace o dopravní situaci, zřídila speciální nepřetržitou telefonní linku 596 110 927. "Mezi 10:00 a 12:00 to kulminovalo, od 14:00 už je doprava bez problémů," řekl operátor policejní linky Michal Tichý. Uvedl, že dotazy volajících se týkaly hlavně kolon, volali také lidé, kteří se chystali na odlet z Mošnova a potřebovali poradit, jak se nejlépe dostanou na letiště.

Pořadatelé připravili na celý víkend téměř 15 hodin programu. Mezi 72 ukázkami je většina leteckých. Kromě armády mají v Mošnově své zastoupení policisté, hasiči, celníci i záchranáři. Mezi 17 zeměmi, které se letos Dnů NATO účastní, jsou poprvé Izrael, Norsko, Švédsko a Turecko. 

Čtěte:

Na Dnech NATO se v Mošnově představí armáda, policie i záchranáři

Armáda nakupuje ve velkém. Přes NATO

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

16:26 Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro server Blesk.cz v Lánech vyjádřil k výsledkům voleb. Moderá…