EU zatím na protiruských sankcích nic měnit nebude, uvedl šéf komise Juncker

5. 11. 2014 14:25

Sankce, kterými Evropská unie reagovala na ruský postup na Ukrajině, se v této chvíli nezmění. Novinářům to řekl předseda nové Evropské komise Jean-Claude Juncker. Případné úpravy budou podle něj záviset na vývoji přímo na východě Ukrajiny. Juncker také po dnešním prvním jednání svého týmu uvedl, že má v plánu navštívit Kyjev. Schůzka s prezidentem Petrem Porošenkem by prý měla být jeho prvním dvoustranným jednáním mimo země EU. Termín cesty ale ještě není jasný.

EU zatím na protiruských sankcích nic měnit nebude, uvedl  šéf komise Juncker
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

O podobě sankcí Evropská komise přímo nerozhoduje, její odborníci ale připravují možné návrhy konkrétních opatření. Konečné slovo při spuštění však mají členské země. Velvyslanci unijních států potvrdili rozhodnutí zachovat současnou podobu sankcí naposledy na konci října.

Jak ale v úterý připomněla nová šéfka evropské diplomacie Federica Mogheriniová, podoba sankcí a jejich dopad je průběžně vyhodnocován a závisí právě na vývoji přímo na ukrajinském území. Ministři zahraničí EU se opět scházejí 17. listopadu.

Evropská unie vyhlásila několik fází sankcí vůči společnostem a ruským úředníkům i proruským separatistům. Poslední zpřísnění ze začátku září ještě více omezuje možnosti financování na zahraničních trzích pro velké banky a firmy z obranného a energetického průmyslu. Unie tehdy rovněž rozšířila opatření v oblasti zmrazení majetku a zákazu udělování víz, které se nyní týkají 119 lidí.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

První máj jak vyšitý, pošlapaný odkaz 17. listopadu. Místo oslavy svobody brutální Drahošova propaganda. Zhnusený Petr Žantovský hovoří o plivnutí do obličeje

7:52 První máj jak vyšitý, pošlapaný odkaz 17. listopadu. Místo oslavy svobody brutální Drahošova propaganda. Zhnusený Petr Žantovský hovoří o plivnutí do obličeje

TÝDEN V MÉDIÍCH Když šli lidé v roce 1989 cinkat klíči, tak chtěli svobodu. Právě svobodného étosu s…