Eiffelova věž v barvách Belgie, slova papeže a naštvaný Fico. Další reakce po teroru v Bruselu

22. 3. 2016 18:01

K teroristickým útokům v Bruselu se již vyjádřila řada světových a evropských státníků. Mimo jiné jejich slova přinesl server Time.com.

Eiffelova věž v barvách Belgie, slova papeže a naštvaný Fico. Další reakce po teroru v Bruselu
Foto: youtube.com
Popisek: Výbuch v Bruselu

„Vyjadřuji svou plnou solidaritu s belgickými lidmi. Celá Evropa je zasažena,“ uvedl například na svém twitterovém účtu Francoise Hollande. 

  • Celý text ZDE

Starostka Paříže Anne Hidalgo na svém twitterovém účtu vyjádřila podporu Belgii. „V solidaritě s lidmi v Bruselu se dnes večer rozsvítí Eiffelova věž v barvách belgické vlajky,“ napsal. 

A nechybí ani modlitba papeže Františka. Ten prostřednictvím vatikánského státního sekretáře Pietra Parolina vyjádřil hlubokou soustrast postiženým rodinám. „Svatý otec znovu odsuzuje slepé násilí, které způsobuje tolik utrpení, a prosí Boha za dar míru,“ uvedl. 

„Chci vyjádřit soustrast, ale i velké pohoršení nad tím, že někdo chce řešit politickou agendu zabíjením nevinných. To, co se událo v Bruselu, Paříži nebo v Ankaře, je něco nepředstavitelného pro nás na Slovensku, protože žijeme v relativním klidu. Bohužel, potvrdily se informace, které jsme prezentovali před pár týdny, že hrozba terorismu v EU je nejvyšší za posledních deset let. V souvislosti s dnešními útoky jsem svolal mimořádné zasedání Bezpečnostní rady Slovenské republiky,“ uvedl na svém facebookovém profilu slovenský premiér Robert Fico.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlisté, připravte si kapesníky. Lidé už vaše lži prohlédli. Jste dutí, hlásíte se k tomu, co už dávno odumřelo, vzkazuje Jiří Vyvadil

9:14 Havlisté, připravte si kapesníky. Lidé už vaše lži prohlédli. Jste dutí, hlásíte se k tomu, co už dávno odumřelo, vzkazuje Jiří Vyvadil

Někdejší senátor za ČSSD Jiří Vyvadil má za to, že ideály listopadu 1989 jsou mrtvé. Vyjma Pražanů p…