Exministr a generál si zoufal u televize. Prostřeno s muslimkou jasně ukázalo, proč nás nakonec převálcují

22. 1. 2016 11:33

Vysílání televizního pořadu „Prostřeno“ v tomto týdnu a reakce diváků na něj rozesmutnily generála Miroslava Kostelku, a to hned ze dvou důvodů. Kostelka se o tom rozepsal na svém facebookovém profilu.

Exministr a generál si zoufal u televize. Prostřeno s muslimkou jasně ukázalo, proč nás nakonec převálcují
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Ekatěrina Novoselová v Prostřeno

Kostelkovi je smutno jednak z „hloupých a někdy i brutálních urážek ženy, která se zkrátka rozhodla být muslimkou“. Generál poukazuje na to, že jde o dobrovolné rozhodnutí zmíněné ženy, do kterého nám v podstatě nic není.

Nebylo nutné respektování jejích tabu vztáhnout na všechny přítomné

Více smutný je ale z toho, jak snadno se Češi dovedou přizpůsobit požadavkům a zvykům jiné kultury a náboženství. „Jistě lze a bylo vhodné respektovat osobní ‚tabu‘ Káti, ale co rozhodně nebylo nutné, je obecné respektování jejích ‚tabu‘ – v tomto případě vztažených na podávání alkoholu při večeři na všechny přítomné,“ myslí si Kostelka.

Kátě se mělo jasně říct...

Podle jeho názoru měl muslimce Kátě někdo zkrátka říct, že to, že je muslimka, je jen její věc. „V naší evropské kultuře je podávání malého množství alkoholu u večeře zcela normální a obvyklé. … Takže samozřejmě tobě nabízet nebudeme, ale jinak se budeme chovat podle našich zvyků a pravidel,“ mělo se podle Kostelky Kátě říct.

Na závěr generál dodal, že jde možná o hloupost. Na druhou stranu se obává, že to může být i známka něčeho, co by v budoucnu mohlo přerůst do daleko vážnějších rozměrů.

Celý text generála Miroslava Kostelky na jeho facebookovém profilu:

Když se dívám na „Prostřeno“ v tomto týdnu a přečtu si reakce diváků, tak je mi smutno. Jednak z těch hloupých a někdy i brutálních urážek ženy, která se zkrátka rozhodla být muslimkou a je to její dobrovolné rozhodnutí do kterého nám v podstatě nic není.

Ale víc je mi smutno z toho, jak snadno se, my Češi, dovedeme přizpůsobit požadavkům a zvykům jiné kultury a náboženství.

Jistě lze a bylo vhodné respektovat osobní „tabu“ Káti, ale co rozhodně nebylo nutné je obecné respektování jejích „tabu“- v tomto případě vztažených na podávání alkoholu při večeři, na všechny přítomné.

Zkrátka někdo ji měl říci „Milá Káťo, jsi sympatická dívka a to, že jsi muslimka je tvoje věc. V naší evropské kultuře je podávání malého množství alkoholu u večeře zcela normální a obvyklé. Kdo nechce pít tak nepije. Takže samozřejmě tobě nabízet nebudeme, ale jinak se budeme chovat podle našich zvyků a pravidel“

Je to možná hloupost, ale i známka něčeho, co by v budoucnu mohlo přerůst do daleko vážnějších rozměrů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Obrovská arogance a pošlapání rovnosti všech členů EU! Premiér Babiš se u nás ostře pustil do Martina Schulze a dodal něco, z čeho Merkelová nebude mít radost...

13:44 Obrovská arogance a pošlapání rovnosti všech členů EU! Premiér Babiš se u nás ostře pustil do Martina Schulze a dodal něco, z čeho Merkelová nebude mít radost...

Předseda německé SPD Martin Schulz řekl, že chce, aby existovala evropská ústavní smlouva, která vyt…