FOTO To už si snad někdo dělá srandu: Umazané kříže, za které čelil řevu Lidl, se opět vynořily u jiné firmy

16.10.2017 9:05

Po obchodním řetězci Lidl byla odhalena další světová značka, která z obalů svých produktů maže křesťanské symboly ve snaze o „náboženskou neutralitu“, Nestlé.

FOTO To už si snad někdo dělá srandu: Umazané kříže, za které čelil řevu Lidl, se opět vynořily u jiné firmy
Foto: cheb.cz
Popisek: Kostel sv. Bartoloměje

Před několika týdny vzbudilo v České republice značné pohoršení rozhodnutí německé společnosti Lidl v rámci řeckého týdne mazat kříže z obalů nabízeného zboží. Společnost vše vysvětlila tím, že se snaží o zachování náboženské neutrality. Jelikož ale kříže v drtivě většině vadí pouze vyznavačům islámu, mnoho českých zákazníků Lidl obvinilo z „nadbíhání“ muslimům. Na sociálních sítích se poté tisíce Čechů a Češek zařekli, že v Lidlu již nakupovat nebudou.

Anketa

Chcete Andreje Babiše za premiéra?

52%
48%
hlasovalo: 18346 lidí

Jak se ale ukázalo před pár dny, společnost Lidl se z bouřlivé reakce veřejnosti příliš nepoučila. Starosta italské obce Camporosso si stěžoval na skutečnost, že ve zdejší pobočce Lidlu byl na plakátu smazán kříž z kostela z Dolceaqua. Tentokrát se vedení Lidlu omluvilo s tím, že šlo o pouhou nepozornost v jeho grafickém oddělení a nejedná se v žádném případě o marketingovou strategii. Pomyslnou štafetu nyní převzala společnost Nestlé.

Server The European Post publikoval fotografii z jednoho nejmenovaného bruselského supermarketu, kde na obalu Nestlé opět chybí u kostela kříž. Firma Nestlé sice tento svůj počin prozatím nijak nevysvětlila, ale vzhledem k početné muslimské komunitě v srdci Evropské unie lze předpokládat, že se opět jedná o politickou korektnost a ideologií multikulturalismu ovlivněnou snahu docílit náboženské neutrality.

Zdroj: www.europeanpost.com

Jestliže v případě Lidlu a Nestlé lze hovořit o autocenzuře z obav, že si na křesťanské symboly budou stěžovat muslimští zákazníci, v mnoha jiných případech skutečně ke stížnostem došlo. Jak server uvádí, ve Velké Británii byla nucena obchodnice s kávou Tina Gayleov nucena ze své nabídky stáhnout hrníčky s křížem. Některé britské školy potom odstraňují časová údaj „před a po Kristu“, aby neurážely muslimy.

Jednání nadnárodních společností a stejně tak úřadů v západoevropských státech, které něco takového podporují, tak zejména obyvatelům východní Evropy připomíná časy před rokem 1989. Také komunisté neměli v oblibě symboly křesťanství a za čtyřicet let jejich vlády bylo na území bývalého Československa zbouráno několik desítek kostelů a kapliček. Většina z nich sice „přežila“, ale vzhledem k nechuti investovat do jejich oprav ve značně zuboženém stavu.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

střelba na FF

Dobrý den, kdy bude ukončeno vyšetřování střelby na FF? Netrvá vyšetřování nějak dlouho? A druhá věc, co mě zajímá je, zda stát nějak odškodnil nebo odškodní rodiny obětí? Já netvrdím, že za to stát může, ale je to to nejmenší, co můžete udělat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Váš umělec David Černý: Ročně 12 milionů od města Prahy a další dotace

7:10 Váš umělec David Černý: Ročně 12 milionů od města Prahy a další dotace

Umělec David Černý se v debatě o svém nejnovějším díle „motýlů“, visících nad pražskými ulicemi, dov…