FOTO Utahaná Merkelová, Erdogan natahuje ruku. Ještě ke schůzi EU, která prý nic nevyřešila

8. 3. 2016 22:05

Summit EU – Turecko trval dlouho do pondělní noci a přinesl spíše sporné výsledky. Evropané to již během úterý dali svým politikům pocítit. Lidová tvořivost komentovala průběh bruselského dlouhého jednání nejčastěji prostřednictvím obrázků.

FOTO Utahaná Merkelová, Erdogan natahuje ruku. Ještě ke schůzi EU, která prý nic nevyřešila
Foto: Archiv
Popisek: Turecká vlajka

Obrázek ukazuje tureckého prezidenta Erdogana, sedícího na trůně v pozici suverénního orientálního vládce. Svou dlouhou ruku pak natahuje směrem k moři, kde se vyklání z lodi německá kancléřka Angela Merkelová a s očividně vyčerpaným výrazem mu úslužně podává pytel plný eur. A připravené má dva další – EU se s Tureckem přece dohodla rovnou na třech miliardách euro.

Celé vyobrazení s dominující nataženou paží tureckého prezidenta je nazváno s hořkou ironií „pomocná ruka“. A tento obrázek během úterý začal čile kolovat po internetu.

Summit EU – Turecko, který začal v pondělí a probíhal (jako již tradičně) do dlouhých nočních hodin, byl terčem mnoha vtipů a glos. Například šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl poznamenal, že to nebyl summit, ale nullit, protože jeho výsledkem je absolutní nula řešení. Vážněji pak Plesl poznamenal: „Takže klasika. Summit opět nevyřešil vůbec nic a všechno znovu odsunuto na další summit. Fascinující neschopnost čelit realitě,“ a poté ještě na svém Facebooku sdílel kritické komentáře k vyjednávání Angely Merkelové a spol. a v narážce na známou přezdívku Merkelové poznamenal: „Mama M. dostává pěknej kouř.“

Hitem internetu se stal rovněž obrázek tureckého premiéra Ahmeda Davutogla se známým „nejvyšším trojlístkem“ EU Juncker, Tusk, Schulz, doplněný o bublinu „Evropané, navalte prachy“.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 61 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Michal Horáček v půl druhé ráno: Nejsme žádný Zemanistán. Ve Vsetíně mi zpívali „Horáček na Hrad“

20:12 Michal Horáček v půl druhé ráno: Nejsme žádný Zemanistán. Ve Vsetíně mi zpívali „Horáček na Hrad“

Nad tím, jaké má šance uspět v prezidentské volbě, se v půl druhé v noci na svém facebookovém profil…