Faltýnek nastoupil před novináře: Byla to uměle vytvořená kauza. Zdá se, že stále žijeme v právním státě

13.09.2019 13:49

Předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek na tiskové konferenci před kamerami ČT zdůraznil, že kauza firmy Čapí hnízdo byla uměle vyvolána a jejím cílem bylo poškodit hnutí ANO a vyhnat z politiky šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Poté si pochvaloval, že ještě stále žijeme v právním státě a státní zastupitelství celou kauzu zastavilo.

Faltýnek nastoupil před novináře: Byla to uměle vytvořená kauza. Zdá se, že stále žijeme v právním státě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Faltýnek

„Říkám to vlastně celou dobu. Je to a byla to uměle vytvořená kauza. Prokázalo se to tím, že vlastně vše bylo zastaveno. Byla to uměle vytvořená kauza s cílem poškodit naše hnutí, s cílem poškodit pana Babiše a dostat ho z politiky ven. Ale zdá se, že žijeme stále v právním státě a když policie patrně nedodala důkazy v tom svém tvrzení, tak státní zástupce zcela logicky zastavil trestní stíhání,“ pravil Faltýnek.

Poté se vrátil do minulosti a připomněl, že už v květnu 2018 z úst státního zástupce Jaroslava Šarocha zaznělo, že když policie v kauze firmy Čapí hnízdo nedodá důkazy, nezbude mu, než zastavit trestní stíhání.

Následně ještě jednou zopakoval, že jediným cílem kauzy Čapí hnízdo bylo poškodit hnutí ANO a dostat Andreje Babiše z politiky. Jedním dechem však dodal, že není schopen rozklíčovat, kdo přesně kauzu Čapí hnízdo údajně účelově vytvořil. „Já nejsem schopen odpovědět kdo, hnutí ANO je politickou konkurencí pro všechny subjekty,“ uvedl Faltýnek.

O tom, že byla uměle vytvořena, nepochybuje už proto, že byl sám stíhán, jelikož se měl dopustit fiktivního prodeje akcií. Faltýnek zdůraznil, že k prodeji akcií skutečně došlo, existuje na něj smlouva podepsaná oběma stranami a notářsky ověřená. Smlouva o prodeji akcií existuje, tudíž není fiktivní a podle Faltýnka je jasné, že jeho trestní stíhání stálo na vodě. Zvlášť, když bylo jasné, že společnost Agrofert na prodeji akcií vydělala. Teď se prý totéž ukázalo i v případě Andreje Babiše.

Rázně odmítl kritiku pravicových opozičních politiků, kterým se zdálo neetické vyvést jednu firmu z holdingu, aby dosáhla na evropské dotace a po vyčerpání dotace firmu do holdingu opět vrátit. Faltýnek konstatoval, že podle státního zastupitelství byl tento postup v pořádku a trestný čin se nestal. „Prostě to bylo v pořádku. Tečka,“ řekl jasně Faltýnek.

Zdůraznil to i v odpovědi pro Radka Bartoníčka ze serveru Ajktuálně.cz

„Pane Bartoníčku,“ obrátil se na novináře serveru Atuálně.cz, „myslím si, že by bylo dobře, abychom všem měřili stejným metrem, protože když do médií unikla informace o zastavení trestního stíhání, tak do té doby národem milovaný státní zástupce se mediálně okamžitě stal nemilovaným státním zástupcem. A všechna média o něm psala, kdo to je, proč tak rozhodl a co udělal v minulosti. V podstatě se na něj média snažila činit nějaký nátlak,“ postěžoval si Faltýnek s tím, že by byl raději, kdyby se postupovalo podle hesla „padni, komu padni“.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…