Feministky přály smrt všem šovinistům. Pod hlavičkou Univerzity Karlovy

18. 3. 2016 12:11

Univerzita Karlova se zlobí. Feministická společnost, která se zaštiťuje jejím jménem, uspořádala před několika dny akci, na které se objevily i transparenty s heslem „Mrtvej šovinista, dobrej šovinista“. Podle univerzity je to absolutně za hranou, ale dámy s tím podle všeho nesouhlasí. Aféra může ve skutečnosti souviset s nechutí, kterou má většinová společnost k feminismu.

Feministky přály smrt všem šovinistům. Pod hlavičkou Univerzity Karlovy
Foto: Univerzita Karlova
Popisek: Univerzita Karlova

Feministická společnost Univerzity Karlovy uspořádala minulou sobotu v centru Prahy karnevalový průvod, který měl upozornit na boj proti fašismu a zároveň propagovat svoje vlastní hnutí. Jenže se na něm objevily transparenty s hesly typu „Mrtvej šovinista, dobrej šovinista“. Univerzita se na feministky následně obrátila s tím, aby ze svého názvu odstranily spojitost s Univerzitou Karlovou, a rektor Tomáš Zima se od jejich akce distancoval,“ napsal server Aktuálně.cz.

Zima považuje za absolutně nepřijatelné, pokud je někomu vyhrožováno smrtí. Teď se zdá, jako by podobná stanoviska zastávala celá univerzita, což rozhodně není pravda. Feministky to ale podle všeho vidí jinak. Prý stačí, že se omluvily. Pravda je, že tak učinily. Uznaly, že měly zabránit použití nevhodných hesel.

Feministkám se zdá, že je univerzita v podstatě hodila přes palubu. Veřejnost by měla pochopit, že šlo o nadsázku. Hesla byla parodií na provolání šovinistů a xenofobů. Těm je třeba čelit, nikoli ženskému hnutí. „Otázkou je, jestli tato aféra není spíše ukázkou vztahu, který většinová společnost k feminismu má,“ napsaly ženy v prohlášení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já považuji média většinou za idiotská, pravil Miloš Zeman. Pak vysvětlil, proč nemluví na mezinárodním jednání česky

22:29 Já považuji média většinou za idiotská, pravil Miloš Zeman. Pak vysvětlil, proč nemluví na mezinárodním jednání česky

Jako každý týden, tak i dnes prezident republiky komentoval na TV Barrandov v hlavním vysílacím čase…