Finanční kontroloři chystají zátah na "kluby". Obcházení EET se tolerovat nebude, vzkazují

22.04.2017 8:02

Poslední dobou se zejména v malých obcích, kde je obtížné udržet restauraci, rozmohly klubové hospody. Provozuje je některý místní spolek coby vedlejší činnost a kterýkoliv kolemjdoucí se může stát členem. K zakoupení občerstvení stačí podpis do sešitu. Pokud tato vedlejší činnost nepřesáhne tržbami ročně 175 tisíc korun, nebo pět procent veškerých příjmů, nemusí se takový spolek zapojit do elektronické evidence tržeb, píše dnešní Mladá fronta Dnes.

Finanční kontroloři chystají zátah na "kluby". Obcházení EET se tolerovat nebude, vzkazují
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace za svobodu podnikání, proti EET a proti budování socialismu

Upozorňuje ale, že aby byl spolek vyňat z povinnosti evidovat tržby, měla by být taková zisková činnost příležitostná. Pokud tedy pořádá ples na začátku a na konci sezony nebo prodává občerstvení dvakrát ročně na hasičské soutěži, EET se vyhnout může. Prodej klobás a piva při pravidelných zápasech na obecním fotbalovém hřišti se však bude obhajovat obtížně.

Většina spolků má podle listu skutečně základ v nějaké zájmové činnosti – ať už jsou to hasiči, myslivci, šipkaři či ochotníci – nicméně pokud občerstvení prodávají pravidelně a pro širokou veřejnost, s původním posláním spolku už to nemá nic společného. Je přitom jedno, jestli je to záležitost zisková, nebo jestli provoz takového zařízení skončí na nule.

„Klub musí mít charakter neziskové, veřejně prospěšné činnosti. Pití piva to být nemá,“ cituje list Jiřího Fojtíka, ředitele sekce metodiky a výkonu daní z Generálního finančního ředitelství.

Finanční správa se proto při kontrolách chystá posuzovat, jestli nejde jen o maskování podnikatelské činnosti.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Blyatmobil.“ Ruský vynález se chytil. Odhalil ukrajinskou slabinu

21:33 „Blyatmobil.“ Ruský vynález se chytil. Odhalil ukrajinskou slabinu

Ruským tankům nazývaným „blyatmobiles“ nebo „želví tanky“ či „bitevní stodoly“ se dostává pozornosti…