Francouzští celníci nevěřili Babišovi, že je ministr

09.09.2014 18:14

Ministr financí Andrej Babiš při své cestě do Francie na setkání s francouzským prezidentem Françoisem Hollandem musel přesvědčovat francouzské celníky, že je vrcholným českým politikem. Ke své cestě totiž zvolil běžný let a po přistání byl vybrán k namátkové kontrole. Babiš to v Paříži řekl novinářům.

Francouzští celníci nevěřili Babišovi, že je ministr
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Babiš do Paříže přiletěl v pondělí večer linkovým letem společnosti ČSA. Na celnici ho zastavila pracovnice celní zprávy k namátkové kontrole, a to přesto, že Babiš cestoval v rámci schengenského prostoru bez hraničních kontrol. „Dal jsem jí pas a říkal jí - jdu za vaším prezidentem (Hollandem). Tak měla pocit, že si z ní dělám srandu," poznamenal Babiš.

Řekl jsem, že to myslím vážně, že jsem ministr

„Řekl jsem jí, že to myslím vážně, že jsem ministr," dodal Babiš. Musel se proto prokázat cestovním pasem, ve kterém má svou funkci zaznamenanou. Nedorozumění se ve spolupráci s dalším celníkem posléze vysvětlilo a Babiš mohl pokračovat v cestě.

Prezident Miloš Zeman, kterého ministr financí doprovodil na jeho třídenní návštěvě, v úterý také Babišovi popřál k jeho 60. narozeninám. Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka od něj dostal koženou tašku, ministr financí mu na oplátku dal knihu, kterou o Babišovi sepsali jeho spolupracovníci a Zeman k ní napsal předmluvu.

Rozuměli jsme si ohledně francouzských investic v Česku

Zeman s Babišem se v úterý zúčastnili semináře se zástupci francouzských politiků a odpoledne asi hodinu hovořili s prezidentem Hollandem.

„Velmi dobře jsme si rozuměli ohledně francouzských investic v Česku,“ prohlásil Zeman po schůzce. Hollande řekl, že jsou obě země hospodářsky propojeny a měly by to dále prohlubovat. Oba prezidenti se pak shodli na uspořádání francouzsko-českého ekonomického fóra pro investice.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe, čtk

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…