Já budu hlasovat pro setrvání v EU, oznámil britský premiér Cameron

20. 2. 2016 14:54

Britský premiér David Cameron oznámil, že referendum o vystoupení či setrvání ostrovního království v EU proběhne 23. června. On sám bude hlasovat pro setrvání Velké Británie v evropském společenství. Informovala o tom ČTK.

Já budu hlasovat pro setrvání v EU, oznámil britský premiér Cameron
Foto: archiv
Popisek: Britský premiér David Cameron

Předseda vlády Spojeného království David Cameron oznámil svým občanům, kdy budou moci rozhodnout o dalším osudu své vlasti. Hlasování důležité pro celou Evropskou unii se odehraje 23. června tohoto roku. Doporučil lidem, aby hlasovali pro setrvání v EU.

Premiér však také řekl, že nechá své ministry svobodně se rozhodnout, zda budou voliče přesvědčovat o setrvání v EU, či naopak prosazovat vystoupení ze společenství. A několik jeho ministrů dává jasně najevo, že Bruselu už bylo dost. Tento názor neskrývá i ministr spravedlnosti a kamarád premiéra Michael Gove.

„Britské euroskeptiky ale výsledek Cameronova snažení v Bruselu očividně nenadchl. Důrazně ho odmítl předseda protievropské strany UKIP Nigel Farage, který míní, že jde o ‚skutečně patetickou dohodu‘, a vyzval k opuštění EU,“ píše ČTK.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

21:58 Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

V pondělním pořadu Pražská kavárna přivítal moderátor a mediální analytik Petr Žantovský tiskového m…