Já budu hlasovat pro setrvání v EU, oznámil britský premiér Cameron

20. 2. 2016 14:54

Britský premiér David Cameron oznámil, že referendum o vystoupení či setrvání ostrovního království v EU proběhne 23. června. On sám bude hlasovat pro setrvání Velké Británie v evropském společenství. Informovala o tom ČTK.

Já budu hlasovat pro setrvání v EU, oznámil britský premiér Cameron
Foto: archiv
Popisek: Britský premiér David Cameron

Předseda vlády Spojeného království David Cameron oznámil svým občanům, kdy budou moci rozhodnout o dalším osudu své vlasti. Hlasování důležité pro celou Evropskou unii se odehraje 23. června tohoto roku. Doporučil lidem, aby hlasovali pro setrvání v EU.

Premiér však také řekl, že nechá své ministry svobodně se rozhodnout, zda budou voliče přesvědčovat o setrvání v EU, či naopak prosazovat vystoupení ze společenství. A několik jeho ministrů dává jasně najevo, že Bruselu už bylo dost. Tento názor neskrývá i ministr spravedlnosti a kamarád premiéra Michael Gove.

„Britské euroskeptiky ale výsledek Cameronova snažení v Bruselu očividně nenadchl. Důrazně ho odmítl předseda protievropské strany UKIP Nigel Farage, který míní, že jde o ‚skutečně patetickou dohodu‘, a vyzval k opuštění EU,“ píše ČTK.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 31 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Huml: NATO obklíčilo Rusko a zdá se, že si konflikt přeje. Rusko není hrozba. Neziskovky jsou paraziti, kteří nás chtějí zahubit. Idioti. Imigranti vysají sociální dávky

12:24 Huml: NATO obklíčilo Rusko a zdá se, že si konflikt přeje. Rusko není hrozba. Neziskovky jsou paraziti, kteří nás chtějí zahubit. Idioti. Imigranti vysají sociální dávky

ROZHOVOR Poslanec ČSSD Stanislav Huml říká, že neziskovky různých názvů platíme my všichni a mnohé p…