Já bych střílel, říká k tragédii v Uherském Brodě poslanec a expolicista Huml

4. 3. 2015 19:10

Poslanec Stanislav Huml (ČSSD) zavítal do středečního Interview ČT24. Vyjadřoval se především ke střelbě v Uherském Brodě. Podle jeho názoru první dva policisté na místě nepostupovali zbaběle. Vůči jejich kolegům už byl ale podstatně přísnější. Popsal také, jak by se asi choval on sám, kdyby byl v kůži oněch policistů. Jasně také řekl, že tragédii bylo možné za určitých okolností zabránit.

Já bych střílel, říká k tragédii v Uherském Brodě poslanec a expolicista Huml
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Stanislav Huml

První dva policisté se podle Humla nezachovali zbaběle. "Ale krátce na to tam přijeli další policisté, bylo jich asi pět, měli i helmy, pokud vím, a věděli, že proti nim stojí starší muž, který střílí. Nebylo na co čekat. Bohužel asi budeme ještě dlouho spekulovat o tom, zda mohli ještě někoho zachránit. Já se opravdu ptám, kdo rozhodl o tom, že se bude takhle dlouho čekat na zásahovou jednotku z Brna,“ podotkl.

Policisté měli postupovat razantněji, byť i oni mají určité právo na ochranu, proto také nekritizuje první dva policisty, kterých zkrátka nebylo dost, aby zajistili objekt. I Huml ale uznal, že je třeba v tuto chvíli vyčkat na výsledky vyšetřování. "Já jsem soukromě přesvědčen, že bych odpověděl na střelbu palbou,“ prohlásil host, který býval dopravním policistou.

Za takovýchto okolností prý šlo tragédii zabránit

Svou roli jistě sehrálo i to, že se dnes u policie šetří, takže možná tolik necvičí. Za to ale neviní ani současného ministra vnitra, ani současného policejního prezidenta, i když se během vyšetřování odpovědnost konkrétních osob zřejmě ukáže. Policie prý měla možnost střelci předem zabavit zbraně, pakliže zde existovaly pochybnosti o jeho duševním zdraví. Zbraně mohly být zadrženy až do ukončení psychického zdraví osoby. Prostě a krátce, tragédii možná šlo zabránit.

Huml nevěří tomu, že všechny oběti zemřely hned. V obecné rovině má Huml za to, že by policistům pomohlo, kdyby měli ve vozech neprůstřelné vesty, případně helmy. "A řadoví policisté musí počítat s tím, že se dostanou do situace, v níž jim půjde o život,“ pokračoval.

Z Humlových úst také zaznělo, že starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar (KDU-ČSL) ohrozil hosta restaurace skrytého na toaletách svou přílišnou upovídaností. Host se tak na závěr postavil na stranu ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Magoři vyhrožují mé rodině! udeřil Zdeněk Ondráček. A voličům SPD vzkázal toto

14:55 Magoři vyhrožují mé rodině! udeřil Zdeněk Ondráček. A voličům SPD vzkázal toto

Navrhovaný předseda sněmovní komise pro kontrolu GIBS Zdeněk Ondráček (KSČM) sdělil na svém profilu …