Jako za komunismu. Když nehýkáte nadšením pro liberální demokracii, pomstí se vám na dětech. Markétě Šichtařové došla trpělivost

12.04.2019 12:54

Komunistické praktiky se znovu vrací na výslunní. Děti opět trpí kvůli tomu, jaké názory zastávají jejich rodiče, píše Markéta Šichtařová.

Jako za komunismu. Když nehýkáte nadšením pro liberální demokracii, pomstí se vám na dětech. Markétě Šichtařové došla trpělivost
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová v pořadu ČT Hyde park

Německá soukromá waldorfská škola se rozhodla nepřijmout holčičku jen kvůli tomu, že její otec je poslancem za Alternativu pro Německo (AfD). Ekonomka Markéta Šichtařová na blogu iDNES.cz napsala, že soukromá škola má právo odmítnout to či ono dítko. Je jí však proti srsti trestat děti za názory rodičů. Tohle po Vítězném únoru dělali komunisté, když nedovolili studovat dětem nepohodlných rodičů a dnes se bohužel tato komunistická hrůznost vrací do módy.

„Takže, zapišme si novou poučku současných evropských hodnot: Děti rodičů, kteří dostatečně nehýkají nadšením pro ‚liberální demokracii‘, jsou dnes ostrakizovány. (Mimochodem, není to zajímavé, že to je vždycky Německo, které jde ode zdi ke zdi?),“ napsala Šichtařová.

„Jedna věc je zákon. Druhá věc je morálnost. Víte, politické procesy v ČSSR mnohdy také byly v souladu se zákonem. Pronásledování Židů také bylo v souladu s norimberskými zákony. Otázkou ale je, zda tyhle zákony nefungovaly jen jako berlička jak okecat a ‚ospravedlnit‘ to hnusné, co se v lidech probudilo. Nejde o to, co soukromá škola smí či nesmí. Jde o to, že se mi hnusí společnost, která vyvrhuje na okraj děti podle jejich původů,“ pokračovala rozhořčeně Šichtařová.

Pokud není možné vyhazovat z hospody či ze školy člověka pro jeho náboženské přesvědčení, podle Šichtařové by něco takového nemělo být možné ani ve škole. Zvlášť, když jde o názory rodičů a nikoli o názory dětí.  

„Jakmile totiž někdo chce náhodou chránit soukromé vlastnictví a dostatečně neadoruje tuhle novou doktrínu, je soukromé právo okamžitě s gustem pošlapáno. Chce-li někdo tvrdit, že hospodský má právo nechat ve své hospodě klienta kouřit, je popliván. Chce-li někdo tvrdit, že majitel bytu má možnost odmítnout z nájmu někoho na základě příslušnosti k jakékoliv minoritě, je popotahován ombudsmankou. Takové soukromé právo totiž nepasuje do pojetí oné ‚liberální demokracie‘,“ rozčilovala se ekonomka.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…