Jaký trest by měl dostat ministr Pelikán? Kalousek se rozjel na Twitteru

9. 3. 2016 21:48

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) a exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se do sebe pustili na sociální síti Twitter. Veřejně se hádali o kauzu Fajád.

Jaký trest by měl dostat ministr Pelikán? Kalousek se rozjel na Twitteru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek

Šéf resortu spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) ocenil verdikt Nejvyššího správního soudu nad Ladislavem Kosánem, státním zástupcem z Chomutova, jemuž byl snížen plat o deset procent na devět měsíců za to, že neřekl jasné ne, když se jednalo o propuštění Alexandra Nováka z vězení.

Sluší se připomenout, že Novák býval starostou Chomutova a senátorem v barvách ODS. Byl odsouzen za korupci. V dubnu 2013 Novák nastoupil čtyřletý trest odnětí svobody, ale v roce 2015 byl propuštěn na svobodu.

„Důležité rozhodnutí jak pro tuto kauzu, tak i pokud jde o meze kárné pravomoci. Jen trest by měl být jiný,“ napsal člen vlády na sociální síti Twitter. Server Echo24.cz. připomněl, že státní zástupce může podat už jen ústavní stížnost.   

V tu chvíli se však ozval předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. „Jaký trest by měl dostat ministr spravedlnosti, který si posílal soukromé SMS s advokátem Fajáda? Každý soudce by šel z taláru..,“ napsal poslanec. Pelikán se bránil, že takového ministra nezná, čili neví, o čem Kalousek mluví, ale ten mu nezůstal dlužen další odpověď. Připomněl, že advokát Aliho Fajáda Jan Švarc o tom mluvil v internetové televizi DVTV a každý si to může poslechnout, pokud má zájem.

Pelikán se Kalouska zeptal, zda takovému advokátovi opravdu věří. Nadto doplnil, že od Švarce obdržel stížnost, na kterou řádně odpověděl. Nic víc a nic míň.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Justiční zločin, to volá do nebe. Policista se přizná, že to celé ušil, a soudci je to jedno. John Bok vychrlil na adresu justice taková slova, že za ně očekává žalobu

20:38 Justiční zločin, to volá do nebe. Policista se přizná, že to celé ušil, a soudci je to jedno. John Bok vychrlil na adresu justice taková slova, že za ně očekává žalobu

„Zůstává mi rozum stát nad tím, co dnes předvedl senát soudce Jiřího Lněničky!“ naříká nad rozsudkem…