Jaký trest by měl dostat ministr Pelikán? Kalousek se rozjel na Twitteru

9. 3. 2016 21:48

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) a exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se do sebe pustili na sociální síti Twitter. Veřejně se hádali o kauzu Fajád.

Jaký trest by měl dostat ministr Pelikán? Kalousek se rozjel na Twitteru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek

Šéf resortu spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) ocenil verdikt Nejvyššího správního soudu nad Ladislavem Kosánem, státním zástupcem z Chomutova, jemuž byl snížen plat o deset procent na devět měsíců za to, že neřekl jasné ne, když se jednalo o propuštění Alexandra Nováka z vězení.

Sluší se připomenout, že Novák býval starostou Chomutova a senátorem v barvách ODS. Byl odsouzen za korupci. V dubnu 2013 Novák nastoupil čtyřletý trest odnětí svobody, ale v roce 2015 byl propuštěn na svobodu.

„Důležité rozhodnutí jak pro tuto kauzu, tak i pokud jde o meze kárné pravomoci. Jen trest by měl být jiný,“ napsal člen vlády na sociální síti Twitter. Server Echo24.cz. připomněl, že státní zástupce může podat už jen ústavní stížnost.   

V tu chvíli se však ozval předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. „Jaký trest by měl dostat ministr spravedlnosti, který si posílal soukromé SMS s advokátem Fajáda? Každý soudce by šel z taláru..,“ napsal poslanec. Pelikán se bránil, že takového ministra nezná, čili neví, o čem Kalousek mluví, ale ten mu nezůstal dlužen další odpověď. Připomněl, že advokát Aliho Fajáda Jan Švarc o tom mluvil v internetové televizi DVTV a každý si to může poslechnout, pokud má zájem.

Pelikán se Kalouska zeptal, zda takovému advokátovi opravdu věří. Nadto doplnil, že od Švarce obdržel stížnost, na kterou řádně odpověděl. Nic víc a nic míň.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zabiju je, pohrozil Kajínek na TV Prima. ,,Krást se nemá, ale mě to bavilo" a přiznání, jak to teď má se sexem

6:28 Zabiju je, pohrozil Kajínek na TV Prima. ,,Krást se nemá, ale mě to bavilo" a přiznání, jak to teď má se sexem

Jiří Kajínek strávil polovinu života ve vězení. Letos ho omilostnil z jeho doživotního trestu za dvo…