Jednoho z rukojmí v kavárně v Sydney prý zabila policejní střelba

29.01.2015 6:40

Jednu ze dvou obětí, které přišly o život při osvobozovací akci australské policie v kavárně v Sydney, zabily úlomky jedné nebo více policejních střel. Během soudního vyšetřování prosincového dramatu to dnes podle agentury Reuters prohlásil právník Jeremy Gormly.

Jednoho z rukojmí v kavárně v Sydney prý zabila policejní střelba
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbraň, ilustrační foto

Íránský uprchlík v jindy poklidné kavárně v centru Sydney v polovině prosince déle než půl dne zadržoval 18 lidí. Při konečném zásahu policie přišli o život tři lidé, včetně radikalizovaného muslimského únosce. Další čtyři osoby utrpěly zranění. Soudní vyšetřování má zjistit, jak rukojmí a jejich únosce zemřeli, a zda šlo tragédii zabránit.

Osmatřicetiletá právnička a matka tří dětí Katrina Dawsonová přišla o život poté, co ji zasáhlo šest úlomků jedné či více policejních střel, které se odrazily od tvrdého povrchu. Jeden z nich zasáhl cévu. Žena poté ztratila vědomí a krátce na to zemřela, prohlásil Gormly, který asistoval soudnímu lékaři.

Další rukojmí, čtyřiatřicetiletý manažer kavárny Tori Johnson, zemřel poté, co jej ozbrojenec přinutil kleknout na zem a pak jej bez předchozího varování střelil z krátké vzdálenosti dozadu do hlavy. Smrt zřejmě nastala okamžitě.

Zabilo ho prý  několik policejních střel a úlomků

Rukojmí v kavárně zadržoval padesátiletý samozvaný duchovní, který se dříve věnoval černé magii, aby při ní mohl sexuálně obtěžovat ženy. Nakonec se podle všeho přiklonil k islámskému radikalismu.

Únosce měl zkrácenou brokovnici, ze které vypálil 22 střel. Nakonec jej zabilo několik policejních střel a úlomků, které jej zasáhly do hlavy a do těla.

Vyšetřovatelé podle Gormlyho zatím nezjistili, že by před incidentem v Sydney existoval nějaký kontakt mezi jeho pachatelem a radikální skupinou Islámský stát působící v Iráku a v Sýrii.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr, čtk

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…