Jestli se prokáže u ředitele školy, jejíž učitelka po šikaně zemřela, pochybení, měl by odejít

20. 2. 2016 18:30

I když František Bártl, ředitel školy, kde trojice studentů tvrdě šikanovala učitelku, odmítá rezignovat, podle dnešní Mladé fronty Dnes se bude muset funkce vzdát v případě, že se mu prokáže pochybení.

Jestli se prokáže u ředitele školy, jejíž učitelka po šikaně zemřela, pochybení, měl by odejít
Foto: Profimédia
Popisek: Ilustrační foto

„Všichni víme, co se tam stalo. Existují nahrávky, a pokud se prokáže, že vedení školy vědělo o té situaci, tak je jediné možné řešení – že budou vyvozeny personální důsledky vůči vedení školy,“ řekla ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) včera odpoledne po setkání s ředitelem Střední průmyslové školy Na Třebešíně v pražských Malešicích a se školními inspektory, kteří případ angličtinářky s osobními problémy vyšetřují.

Na schůzce byl i náměstek primátorky Prahy Petr Dolínek, protože právě magistrát je zřizovatelem školy. I on má stejný názor na to, zda by vedení školy mělo skončit. „V případě prokázaného pochybení ano,“ řekl listu.

Podle něj mohou vaz řediteli školy nebo zástupkyni Taťjaně Kubíkové zlomit i jen zdánlivé detaily, které však jsou klíčové pro pochopení, co se ve škole dělo. Průmyslová škola se totiž hájí tím, že se o šikaně dozvěděla až od žáků 12. ledna a tři agresory potrestala podmíněným propuštěním ze školy a trojkou z mravů.

Nebylo možné si šikany nevšimnout

Spolužáci ve třídě přitom natočili videa, na kterých je patrné, jak se trojice studentů k učitelce chovala. Ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal, který u ministryně včera také byl, tyto záznamy, jež zveřejnila i média, popisuje jako naprosto extrémní a rozbíjí slova o tom, že by bylo možné si šikany nevšimnout. „Je to poslední stadium šikany, které se projevuje tímto opovrženíhodným způsobem. Zásadní je, jak dlouho to trvalo, protože tento komplikovaný jev může trvat dlouho i kratší dobu, ale nikdy nemůže to, co jsme viděli a co bylo na záběrech, vzniknout ráno a stát se odpoledne,“ cituje deník Zatloukalova slova.

Podle listu je zvláštní postoj ředitele školy. Prý když vyšla šikana najevo a školu začali novináři se záběry v pondělí konfrontovat, byl v pracovní neschopnosti. Ve středu pak svolal tiskovou konferenci, kde oznámil, že nic nezanedbal a rezignovat nebude.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zakázaný a zablokovaný Petr Hampl posílá vzkaz k výsledku voleb. Čtěte

7:40 Zakázaný a zablokovaný Petr Hampl posílá vzkaz k výsledku voleb. Čtěte

Český protiislámský politický aktivista Martin Konvička sdílel na svém facebookovém profilu komentář…