Jmenování Bradáčové politici neovlivňovali, řekl policii exministr Blažek

19.03.2014 20:52

Bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) podal vysvětlení policii, jak to bylo v roce 2012 se jmenováním Lenky Bradáčové šéfkou Vrchního státního zastupitelství v Praze. Podle něj na jeho rozhodování nenaléhal žádný z politiků.

Jmenování Bradáčové politici neovlivňovali, řekl policii exministr Blažek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Blažek

„Myslím, že policie se zabývá otázkou rozhodování a vlivu na rozhodování v případě jmenování a dění kolem Vrchního státního zastupitelství v Praze. Já o takových vlivech nevím," uvedl Pavel Blažek, který byl na policejní služebně na pražském Perštýně podat vysvětlení ke jmenování Lenky Bradáčové.

Ve výpovědi prý uvedl, že Bradáčovou jmenoval poté, co se přesvědčil o jejích kvalitách. Nikdo na něj nenaléhal. „Mediální tlak byl samozřejmě obrovský, ale nemůže to být tak, že média budou rozhodovat o tom, kdo má být na jaké pozici. Jen jsem tehdy říkal, že se musím přesvědčit o tom, že doktorka Bradáčová tam patří, o čemž jsem se ve velmi krátké době přesvědčil. Nenechal jsem se k ničemu tlačit a ani to nikdo nezkoušel,“ řekl exministr.

Podle spekulací médií se policie zabývá jmenováním Bradáčové v souvislosti s kauzou Jany Nagyové (nyní Nečasové). Blažek teď přitom naznačil, že jeho předchůdce Jiří Pospíšil nedokázal Bradáčovou jmenovat. S jejím uvedením do úřadu ale souhlasil tehdejší premiér Petr Nečas, přičemž Nagyová nic neovlivnila.

„Jediné, co k tomu můžu říct, je to, že mediální anděl se bál to rozhodnutí provést, mediální čert to rozhodnutí provedl, mediální čertice do toho vůbec nezasahovala a její manžel, mediální čert, to odsouhlasil," prohlásil Blažek.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

21:38 „Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

Zrezivělý památník; víc, než se na pohled zdá. Jména škodováckých obětí druhé světové války po necel…