Karel Schwarzenberg promluvil o vyjednávání s únosci. Dělá to prý celý svět, ale vykecat to, to je český unikát

8. 2. 2016 21:37

Když byly v Pákistánu uneseny Hana Hamplová a Antonie Chrástecká, Karel Schwarzenberg (TOP 09) ještě byl ministrem zahraničí. Prý se pokoušel s únosci spojit, ale nepodařilo se to. Pachatelé byli velmi opatrní. Pokud jde o cenu, 72 milionů korun za osobu ještě není tak moc. Schwarzenberg připomíná, že šlo o lidský život, a správně se říká, že hodnota lidského života je nevyčíslitelná.

Karel Schwarzenberg promluvil o vyjednávání s únosci. Dělá to prý celý svět, ale vykecat to, to je český unikát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg

Únosy občanů nejsou nic nového pod sluncem. Ve Středomoří se to dělo ještě v 19. století a na pomezí Pákistánu a Afghánistánu lidé dnes často žijí jako ve středověku. Takže to mohou brát jako způsob obživy. Ve světě se s tím počítá a s únosci se vyjednává. Rozdíl mezi námi a okolním světem je v tom, že se u nás všechno „vykecá“.

„Tak či onak to dělají skoro všichni, akorát v jiných zemích se to tak neprovalí. V životě jsou věci, které člověk z jistých důvodů koná, ale má dbát na to, aby se to nedostalo na veřejnost. Pokud jde o osud těch dvou nešťastných holek, naše ukecanost je hrozná,“ posteskl si ve vyjádření pro Lidovky.cz. Sedět s rukama v klíně se podle jeho názoru nemá, ale o veškerém vyjednávání se prostě musí mlčet. Někdo se ale neudržel, a to je nezodpovědné, nepřijatelné.

Pokud jde o výši výkupného, 145 milionů korun za obě dívky je přijatelné. „To máte 72,5 milionu za každou ženu. S odpuštěním řečeno, to není tak vysoká cena. Jde o život, tak se to zaplatí,“ konstatoval. Teď už budou všichni únosci vědět, že Česká republika platí výkupné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ocenění musí rozdávat vážený prezident, jinak jej znehodnocuje. Dnes je důstojnější to odmítnout. Byli jsme na demonstraci za Hermanova strýce Bradyho, který dorazil osobně

20:49 Ocenění musí rozdávat vážený prezident, jinak jej znehodnocuje. Dnes je důstojnější to odmítnout. Byli jsme na demonstraci za Hermanova strýce Bradyho, který dorazil osobně

REPORTÁŽ „Řeknu vám jednu věc, co mi na vás vadí. To, že nechodíte k volbám. Jde o demokracii,“ vytk…