Kauza Ransdorf: Svědectví od ženy ze Švýcarska

14. 12. 2015 8:10

Dnešní Lidové noviny přináší na titulní straně svědectví k případu europoslance Miloslava Ransdorfa. Zdeňka Machová vypráví, jak to je s oním pohádkovým dědictvím, ke kterému se snažil Ransdorf společně se třemi Slováky dostat.

Kauza Ransdorf: Svědectví od ženy ze Švýcarska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Miloslav Ransdorf

Dědictví podle zadržených prý měla odkázat svému synovci Helena Husáková Huňková. Na účtu má být něco přes devět miliard korun. „Je to celé lumpárna, kde by k těm milionům přišla?“ rozčílila se však Machová. Huňková, jež byla v roce 1949 odsouzena komunistickým režimem, byla její přítelkyní. Znaly se dlouho, velmi se vídaly i ve Švýcarsku, kam obě emigrovaly. Naposledy spolu prý hovořily dva dny před tím, než Huňková v roce 2005 zemřela. 

Tehdy právě Machová poznala synovce Vladimíra, o němž Ransdorf hovoří jako o muži, kvůli němuž jel nyní dědictví vyřizovat. Machová však tvrdí, že tehdy pomáhali příbuzným dědictví vyřizovat a o miliony určitě nešlo. 

Podle Machové se pozůstalost vyřídila klasickým řízením, žádná závěť prý neexistovala. Machová zpochybňuje i variantu bohatého příbuzného v čokoládovně v Brazílii, již uvádí jeden ze Slováků. „To není možné,“ říká.

Vladimír Huněk, jehož jménem se nyní Ransdorf ohání, byl v době smrti své tety ve vězení za falešné nábory do Iráku. Podle všeho však Ransdorf není jediný, kdo o švýcarském dědictví slyšel. „Huněk o něm vyprávěl i jistému panu T., který mu půjčil peníze proto, aby se ke svému dědictví dostal. Huněk tehdy přislíbil, že zafinancuje mladé sportovní talenty. Pan T. ale svoje peníze už neviděl. A sponzorský dar nedostali ani mladí sportovci,“ poznamenávají Lidové noviny. 

Huněk se k celé záležitosti má vyjádřit tento týden.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

U Chovance se tajně chystá půlmiliardový kšeft na začleňování běženců. Vláda prý už kývla na kvóty, neziskovky plánují obrovský tunel. Jen se čekalo, než odjede Merkelová

4:49 U Chovance se tajně chystá půlmiliardový kšeft na začleňování běženců. Vláda prý už kývla na kvóty, neziskovky plánují obrovský tunel. Jen se čekalo, než odjede Merkelová

Česká vláda sice nahlas migrační kvóty odmítá, ale ve vší tichosti už hledá generálního poskytovatel…