Kdo do měst dovezl radikální náboženskou ideologii z jiných zemí?! Slova muslimského starosty Londýna o terorismu vyvolala další prudkou reakci

25.03.2017 8:51

Americký konzervativec Caleb Parke ve svém komentáři rozporuje tvrzení muslimského starosty Londýna Sadiqa Khana, podle kterého jsou hrozby teroristického útoku součástí života ve velkých městech. Jako příklad uvádí Parke hlavní město Japonska Tokio.

Kdo do měst dovezl radikální náboženskou ideologii z jiných zemí?! Slova muslimského starosty Londýna o terorismu vyvolala další prudkou reakci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderní zástavba na břehu Temže

„S tvrzením starosty Londýna Khana mám problém. Protože on nemluví tak úplně pravdu. Například v nejlidnatějším městě na světě Tokiu se doposud neodehrál ani jeden teroristický útok organizovaný islámskými radikály. Existuje hned několik logických důvodů, proč tomu tak je,“ píše Parke a dodává, že Japonsko má historicky jednu z nejpřísnějších imigračních politik na světě. „Japonci tvoří ve své zemi 98,5 % populace. Dále už jen Korejci (0,5 %) a Číňané (0,4 %).“

„Na Západě je rozmanitost vnímána jako symbol morální nadřazenosti. Otevřenými dveřmi se však dostávají do zemí západního světa islámští extremisté. Spojené státy zažily v posledních letech hned několik teroristických útoků a prezident Donald Trump byl zvolen mimo jiné díky slibu, že zajistí ochranu našich jižních hranic, prosadí přísná opatření v oblasti ilegální migrace a porazí radikální islámský terorismus,“ píše Parke.

„Snaha Trumpa učinit Ameriku bezpečnější se však setkává s odporem mainstreamových médií, hollywoodských elit a liberálů,“ uvádí Parke a cituje dále konzervativního politického komentátora z Fox News Tuckera Carlsona, který rovněž odmítá tvrzení londýnského starosty Khana o nemožnosti vyhnout se teroristickým útokům ve větších městech. „Vždy tomu tak přece nebylo. To my sami jsme to zavinili.“

„Teror do velkých měst fakticky vpustili politici, kteří prosadili nezodpovědnou imigrační politiku. Přitom se nikoho z nás neptali, jestli takové kroky podporujeme. Dokonce jsme o tom ani nemohli hlasovat. Někteří z nás ani netušili, co se v této oblasti děje. Západní města se stala nebezpečnými poté, co do nich byla dovezena radikální náboženská ideologie z jiných zemí. A je třeba říci nahlas, že šlo o islám a muslimy, nikoli o buddhisty, baptisty, luterány nebo katolíky,“ cituje Parke Carlsona.

„Nikdo z vlády tohle nechce říkat nahlas, ale stále více voličů to chápe. V zemích a městech, kde žije více muslimů, jsou teroristické útoky na denním pořádku. Jinde ovšem nikoli,“ odkazuje se Parke dále Carlsona s tím, že s ním více než souhlasí. „Spojené státy by se měly Japonskem inspirovat. Tokio se na rozdíl od Bostonu, Washingtonu či Londýna o domácí terorismus vůbec nemusí starat. I my to můžeme změnit. Stačí si vzít od Japonska ponaučení,“ uzavírá Parke.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbláznili se. Ta drzost! Mezi Bartošem a Dostálovou to vřelo

12:50 Zbláznili se. Ta drzost! Mezi Bartošem a Dostálovou to vřelo

Karel Havlíček se kroutil „jako špína nad kanálem“. Šéf Pirátů Ivan Bartoš se v nedělní Partii na CN…