Kickboxer, který zachránil během silvestra ženy před sexuálními útočníky, prý skončil o pár dnů později na policii

23. 1. 2016 15:05

Dva příběhy kladných hrdinů ze silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem přináší v dnešních Lidových novinách jejich redaktorka Ivana Milenkovičová v tradiční sobotní rubrice „Osobní výběr ze světového tisku“.

Kickboxer, který zachránil během silvestra ženy před sexuálními útočníky, prý skončil o pár dnů později na policii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německo, jak jej možná neznáte

Před několika dny se pozornost médií stočila k příběhu čtyřiačtyřicetiletého Ivana Jurčeviče, rodáka z chorvatského Splitu, který dlouhodobě žije v Německu.

Hlídal hotel a ještě ochránil několik žen

Jurčevič na sociální síť Facebook umístil video, na němž líčí bez skrupulí události silvestrovské noci i to, jak zachránil několik žen před dorážením útočníků. Toho večera pracoval jako ochranka u vstupu jednoho z pětihvězdičkových hotelů v centru Kolína, jen kousek od hlavního náměstí a nádraží, které se staly dějištěm stovek útoků.

Skupinu útočníků neodradilo ani to, že se pronásledované ženy před nimi schovaly do hotelu. Kromě Jurčevičových 213 centimetrů a 130 kilogramů, které samy o sobě budí respekt, se není radno s ním dostat do křížku ještě nejméně z jednoho důvodu – je někdejším pětinásobným světovým šampionem v kickboxu.

„Jeden z nich vzal láhev od piva a chtěl mě napadnout. Kopl jsem ho ale, až odletěl ke dveřím, a druhý dostal pohlavek,“ líčil chorvatské televizní stanici HRT později Jurčevič už jako oslavovaný hrdina. „Pak jich přišlo ale asi deset nebo patnáct dalších. Když viděli, že se jich nebojím, odešli. Řekli, že se ale vrátí a zabijí mě. Že mi uříznou hlavu. Tak jsem jim se smíchem odpověděl, jestli jich na to stačí patnáctka,“ nechal se slyšet.

Přidal se k domobraně, který prý bila migranty

Jenže tím příběh Jurčeviče nekončí. Jurčevič jen o pár dní později skončil na policejní služebně poté, co se přidal k jedné skupině domobrany. Ta má prý na svědomí nejméně šest brutálně zbitých migrantů, kteří neměli podle policie s napadáním žen v Kolíně nic společného.

Americkému listu The New York Times se zase se svým příběhem svěřila sedmadvacetiletá studentka ze Seattlu Caitlin Duncanová. Podle ní to nebyla německá policie ani kdokoliv z přihlížejících, kdo jí pomohl vymotat se z lesa natahujících se lačných rukou na kolínském nádraží, když se ocitla odříznutá od svého přítele. Byla to skupina syrských běženců, která mladou ženu vyvedla v kordonu mezi davy ven, a dokonce jí nabízeli půjčit peníze na taxi.

Pomohl učitel ze Sýrie

Než se objevili, odvíjel se přitom scénář takřka identicky, jako jej popsaly mnohé z obětí. „Jeden z mužů mi sebral čepici, strhl mi ji z hlavy. Někdo další pak ke mně přistoupil zezadu a popadl mě. Předpokládám, že hledali něco v mých kapsách,“ popsala americkému deníku.

Sice se jí podařilo vymanit se z jejich sevření, ale rychle pochopila, že obdobných hloučků mužů je plné nádraží i prostranství před ním.

Právě v tu chvíli se podle jejích slov najednou zjevil jeden z cizinců s dotazem, zda nepotřebuje pomoci – dvaatřicetiletý Ahmad Mohammad, někdejší učitel na základní škole v syrském Aleppu. Do Německa přišel v září a čeká na vyřízení žádosti o azyl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děvko! neudržel se Miroslav Kalousek. Babiš má páku na Zemana. A Eva Holubová...

11:15 Děvko! neudržel se Miroslav Kalousek. Babiš má páku na Zemana. A Eva Holubová...

Sociální sítě se plní nejrůznějšími ohlasy na volby. Co sdělil například ústavní právník Zdeněk Koud…