Kolem Syřana, který se vyfotil s Merkelovou a pak byl označen za teroristu, je teď v Německu hodně rušno

07.02.2017 21:01

Soudní proces v německém Würzburgu, ve kterém syrský uprchlík Anas Mudamání žaluje Facebook, byl přerušen do 7. března. Soudce chce totiž vyslechnout obě strany. Rozhodnutí by mělo ukázat, jak do budoucna zastavit šíření urážlivých a nepravdivých příspěvků prostřednictvím sociálních sítí. A za vše může jedna selfie. Píše o tom server Independent.co.uk.

Kolem Syřana, který se vyfotil s Merkelovou a pak byl označen za teroristu, je teď v Německu hodně rušno
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Merkelová

Kauza vypukla poté, co Mudamání zveřejnil na Facebooku svou selfie s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, kterou pořídil v berlínském úkrytu v roce 2015. Následně byl osočován z napojení na teroristické organizace, spojován s teroristickým útokem na vánočním trhu v Berlíně a rovněž obviněn z pokusu o vraždu berlínského bezdomovce.

Ač Facebook prvotní nepravdivé příspěvky odstranil, po síti stále putovala jejich další sdílení se stejným obsahem. Tomu chce svou žalobou dnes 19letý Anas Mudamání zabránit. Facebook by tak byl do budoucna nucen aktivně takové příspěvky vyhledávat a odstraňovat.

  • Původní text ZDE

Jeho právník Chan-jo Jun, který patří k dlouhodobým kritikům sociální sítě, uvedl, že Facebook by měl mít povinnost pomlouvačný nebo diskriminační obsah odstraňovat, což dosud příliš důsledně nečinil. „Místo toho vytvořil prostředí, které umožňuje nelegálnímu obsahu prosperovat,“ řekl listu The Independent. „Máme šanci potlačit takto falešné zprávy alespoň tam, kde jsou práva jednotlivců porušována,“ dodal. Doufá také, že se mu podaří z celého případu vytvořit precedens pro budoucnost.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

21:38 „Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

Zrezivělý památník; víc, než se na pohled zdá. Jména škodováckých obětí druhé světové války po necel…