Komentátor Babišových novin: Když Sobotka říká, že český postup byl v souladu se zákony, ať si připomene...

6. 2. 2016 15:57

Ministr obrany Martin Stropnický to sice ohledně „libanonského případu“ schytává za to, že řekl něco, co říkat neměl, ale USA by nad vydáním údajného teroristy Fajáda stejně nemávly rukou. Naopak podstatu věci zakrývá premiér Bohuslav Sobotka, píše v dnešních Lidových novinách jejich komentátor Zbyněk Petráček.

Komentátor Babišových novin: Když Sobotka říká, že český postup byl v souladu se zákony, ať si připomene...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Podle něj k jádru věci mířil ministr obrany Martin Stropnický, když řekl, že rukojmí se vrátí z Libanonu jen tehdy, nebude-li Fajád vydán do USA. „Stropnický to schytává, že jako člen vlády tak mluvit neměl. Ale myslí si někdo, že kdyby to neřekl, Amerika by nad propuštěním Fajáda mávla rukou?“ ptá se Petráček a hned si odpovídá: „Ani náhodou, vždyť jakási výměna špionů se v Praze odehrála, ať už to kdokoliv nazývá jakkoliv.“

Podle Petráčka podstatu celé věci spíše zakrývá premiér Sobotka, když říká, že český postup byl v souladu se zákony a Američané by to měli respektovat. „Říká-li Sobotka, že český postup byl podle zákona, ať si připomene, jak se kdysi ve škole hodnotilo chování. ‚Zákonné mravy‘ byla de facto čtyřka z chování – prostě něco, co je sice podle zákona, ale je to jen stupínek nad nezákonností a daleko pod slušností,“ píše Petráček.

Podivuje se také tomu, že šéfem příslušné kontrolní komise sněmovny je Bohuslav Chalupa, poslanec vládního hnutí ANO. A ptá se, zda byl Chalupa věrohodný, když říkal, že Vojenské zpravodajství má události v Libanonu pod kontrolou. „V civilizovaných zemích bývá zvykem, že parlamentní kontrolu tajných služeb řídí opozice – ta průšvihy spíše odhaluje, než žehlí,“ upozorňuje komentátor.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 2 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Mediálně to pos... Pořád stejně blbej. Imigranti mi vadí, srší upřímností velmi výrazný kandidát do Senátu

10:38 Mediálně to pos... Pořád stejně blbej. Imigranti mi vadí, srší upřímností velmi výrazný kandidát do Senátu

Dění na české politické scéně a zejména počínání šéfa hnutí ANO Andreje Babiše znepokojilo undergrou…