Konec Opencard: Nemůžeme se vracet do středověku, varoval Svoboda

3. 6. 2014 22:58

Opencard má namále. Možná není daleko doba, kdy se Pražané opět vrátí k papírovým kuponům v systému městské hromadné dopravy. O této možnosti v úterních Událostech, komentářích České televize diskutovali bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS), jenž kvůli kauze Opencard čelí trestnímu stíhání, a pražský radní pro informatiku Jan Vašíček (TOP 09).

Konec Opencard: Nemůžeme se vracet do středověku, varoval Svoboda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Terminál pro nahrávání zakoupených kupónů do Opencard

„Pokud bychom přecházeli kompletně na papírové kupony, tak tyto náklady jsou vyčísleny na 18 milionů korun, ale do této částky nejsou zahrnuty mzdové náklady,“ poznamenal Vašíček. To se ale pravděpodobně nestane. Lidé, kteří mají Opencard, by na ni zřejmě mohli jezdit dál. Noví žadatelé by dostávali papírové kupony.

Svoboda toto vyjádření sledoval s úžasem. „My teď jsme v situaci, kdy ta smlouva dobíhá a za pár minut půlnoc hledáme nějaké rychlé řešení," kroutil hlavou Svoboda. „Taková řešení už měla být hledána v minulých třech letech. Nelze předpokládat, že se vrátíme do středověku,“ pokračoval exprimátor. Papírové kupony tak budou někdy v budoucnu opět nahrazeny elektronickými.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

18:02 Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

Exkluzivním hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl po dlouhé době prezident Miloš Ze…