Kradli všichni, pravice i ČSSD. Miroslav Grebeníček se rozpálil kvůli Bakalovi a OKD

18. 3. 2016 13:23

Komunistický poslanec Miroslav Grebeníček varovně pozvedá hlas ve spojitosti s krachující firmou OKD. Pokud si občané myslí, že privatizační zlodějiny skončily s Viktorem Koženým, měli by se zamyslet ještě jednou. A pak se podívat na případ OKD, na miliardáře Zdeňka Bakalu a na roli, jakou v privatizaci firmy hrál současný premiér Bohuslav Sobotka.

Kradli všichni, pravice i ČSSD. Miroslav Grebeníček se rozpálil kvůli Bakalovi a OKD
Foto: kscm.cz
Popisek: Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM

„Recept na rozkrádání, znehodnocení a likvidaci státního podnikatelského majetku se v devadesátých letech v režii české pravice v čele s ODS mnohonásobně opakoval. Když i občanům začalo docházet, že jsou vládami ODS, lidovců a ODA systematicky podváděni, začali hledat pomoc u sociálních demokratů. Nemohli tušit, že špičky ČSSD budou cynicky pokračovat v tom, co ODS začala. A my dodnes sklízíme důsledky,“ píše varovně komunista.

Má na mysli především dokončení privatizace OKD, která se odehrála pod taktovkou někdejšího ministra financí a dnešního předsedy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD).

„Skandální privatizace ostravsko-karvinských černouhelných dolů a čtyřiceti pěti tisíc podnikových bytů OKD v režii někdejšího ministra financí za ČSSD Bohuslava Sobotky v roce 2004 dnes dochází do těch nejhorších konců. Varovat veřejnost mohl už útěk firem sponzora Václava Havla uhlobarona a miliardáře Zdeňka Bakaly z České republiky do daňových rájů a přesun jeho rodiny do Švýcarska. Výmluvných bylo i 22,5 milionu korun Bakalova sponzorského daru Topolánkově ODS a Kalouskově TOP 09 před volbami v roce 2010. Servilní média to ale nebrala jako důkaz korupce a ČSSD zřejmě věděla, proč mlčet.

Kdyby se Sobotka v roce 2004 zachoval, jak měl, nemuselo dojít k privatizaci, ze které stát získal jen něco málo přes čtyři miliardy. Hodnota firmy byla mnohem vyšší. V roce 2014 mohl nově zvolený premiér zkusit zjednat nápravu, ale znovu nic neudělal. Grebeníček proto konstatuje, že Bakala mohl takřka odírat nájemníky bytů OKD a desítky miliard, které mohly pomoci rozvoji chudšího regionu, jaksi nejsou k dispozici.

Bakala tak není jediný muž, který podvedl horníky. Druhým je podle komunistického zákonodárce předseda vlády Sobotka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Eurosvazáci táhnou do války. Přitom nemají lidi, techniku, vůbec nic. Analytik Koller plasticky vylíčil katastrofu, která nás čeká

21:09 Eurosvazáci táhnou do války. Přitom nemají lidi, techniku, vůbec nic. Analytik Koller plasticky vylíčil katastrofu, která nás čeká

Vojenský analytik Martin Koller tentokrát ve své analýze pro ParlamentníListy.cz rozebírá reálnost p…