Kunda, kunda, kunda... To už znáte. A teď video, které dělá hlupáka z Bohuslava Sobotky

08.07.2015 20:44

Premiér Bohuslav Sobotka není považován za ztělesnění politického charismatu, přesto však již několik měsíců okouzluje internet. Z jeho projevu před evropskými sociálními demokraty totiž vznikla žertovná píseň, jejímž tématem je angličtina ministerského předsedy.

Kunda, kunda, kunda... To už znáte. A teď  video, které dělá hlupáka z Bohuslava Sobotky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek a Bohuslav Sobotka při demonstrativním chemickém pokusu

Bývalí a současní sociálnědemokratičtí premiéři jsou oblíbeným cílem vtipálků. O Jiřím Paroubkovi lze na internetu najít množství žertovných materiálů, ovšem nejčastěji napodobovaným je, zejména po svém zvolení prezidentem, Miloš Zeman.

Známým se stalo například video, které si pohrává s prezidentovým slavným posledním vystoupením v Hovorech z Lán v Českém rozhlase. To vešlo ve známost Zemanovým označením skupiny Pussy Riot za „kurvy“ a jejich tvorby dnes již okřídleným spojením „kunda sem, kunda tam“. Tvůrce videa si s prezidentovými výroky vyhrál a sestavil z nich celou píseň, která graduje v refrénu rytmickým „kunda sem, kunda tam“.

PÍSEŇ S MILOŠEM ZEMANEM V LÁNECH ZDE

Tento internetový šlágr ovšem nebyl první písňovou variací na veřejné vystoupení Miloše Zemana. Poprvé prezident zaujal tvůrce remixů při svém projevu před Evropským parlamentem v Bruselu, když si vzali na paškál jeho angličtinu. Prezident sice pronášel anglický projev zpatra, autory však zaujala více jeho výslovnost. Zejména pak v místě, kde přirovnával steak, kterým jej v bruselské jídelně pohostili, ke žvýkačce. Spojení „like a bouble gum“, jehož poslední slovo však v prezidentově podání vyznělo spíš jako „bum“, rovněž zlidovělo.

PÍSEŇ S MILOŠEM ZEMANEM V BRUSELU ZDE

Prezident však nyní již není sám, komu se smějí pro český přízvuk v anglických projevech. Hvězdou je v tomto směru již několik měsíců premiér Bohuslav Sobotka se svým vystoupením na sjezdu evropských sociálních demokratů. Předseda ČSSD tam hovořil o roce 1989, obnově strany i demokracie, ambicích pro příští volební období či modernizaci moderního zotročování. Spíše než zásadní myšlenky však zaujal jeho přízvuk, jímž svůj anglický projev z papíru předčítal.

Sobotkův projev předznamenalo již nepovedené úvodní oslovení „Dear friends“. Následně se v písni několikrát opakuje Sobotkovo slovo „blik“. Vracející se konstantou celé písně je pak Sobotkovo ostře česky pronesené „no more“, které vyznívá i jako rada tvůrců videa premiéru Sobotkovi.

Vrcholem Sobotkova songu je však závěrečný pokus o ležérní „take it easy“.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…