Lidé oceňují více pomoc Číny, než EU. Nachytali se na dezinformaci, zuří Luboš Palata

30.07.2020 14:09

Průzkum agentury STEM ukázal, že Češi věří něčemu, co není pravda. V textu pro Deník.cz na to upozornil Luboš Palata. Češi, Moravané a Slezané věří, že v koronavirové krizi jim Evropská unie nepomohla, zatímco Čína pomoc poskytla. Opak je pravdou.

Lidé oceňují více pomoc Číny, než EU. Nachytali se na dezinformaci, zuří Luboš Palata
Foto: Pixabay
Popisek: Čína

 

Agentura STEM přinesla průzkum, z něhož vyplývá, že 32 procent Čechů věří, že EU Česku v koronavirové krizi pomohla, ale zbývajících 68 procent má za to, že Česku EU v krizi nepomohla.  U Číny je to jinak.  45,5 procenta Čechů věří, že nejlidnatější země světa Česku v boji s koronavirem pomohla.  Zbývajících 54,5 procenta dotázaných má za to, že Čína Česku nepomohla. Čína má tedy mezi Čechy vyšší důvěru než EU.

Luboš Palata však upozornil, že pohled jeho spoluobčanů neodpovídá tomu, co se od počátku epidemie doopravdy dělo.

Čína Česku nedodala během koronavirové krize žádnou pomoc, pouze vládě prodala ochranné prostředky. Přesto podle průzkumu STEM nad Evropskou unií, která poskytla Česku miliardovou pomoc, u Čechů vyhrála,“ posteskl si Palata.

Podle novináře to znamená jen jedno. Čínská propaganda pracující na plné obrátky slaví úspěch. Lidé přijali obraz, který jim předložili komunisté, v němž svou zemi, ze které se epidemie rozšířila do celého světa, vykreslili jako zachránce světa.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

5:00 „Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

TÝDEN V MÉDIÍCH Dokud byl Pavel Tuleja rektorem Slezské univerzity v Opavě, nikoho jeho publikační č…