Lidovci na hraně volebního propadáku. Bratři a sestry dostali úkol

01.10.2013 10:36

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek nyní burcuje své spolustraníky a přeje si, aby každý získal dva voliče pro lidovce. To by pro stranu znamenalo, že se dostane do sněmovny. KDU-ČSL se v předvolebních průzkumech totiž pohybuje zhruba od 3,5 až do 5,5 % a pro vstup do sněmovny je nutné překonat pětiprocentní hranici. iDnes.cz píše, že při minulých volbách jí k tomu chybělo 20 000 hlasů.

Lidovci na hraně volebního propadáku. Bratři a sestry dostali úkol
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

KDU-ČSL v předvolebních průzkumech balancuje na hraně pěti procent nutných pro vstup do Poslanecké sněmovny. Výsledky se sice pohybují v rámci statistické chyby, ale předseda Bělobrádek raději radí svým kolegům, aby každý získal další dva voliče. iDnes.cz uvádí, že nové voliče by podle Bělobrádka měl sehnat každý z 30 tisíc členů strany.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

"Osobně si myslím, že se to dá zvládnout. Obešlu kamarády e-mailem, že o jejich hlas stojím, a oslovím lidi na ulicích," plánuje pražský člen lidovců Jan Čižinský.

Pokud prý bude „obvyklá“ volební účast, musí strana dostat zhruba 250 tisíc hlasů, aby se dostala do sněmovny. Lidovci měli podle iDnes.cz v minulých parlamentních volbách jen 230 tisíc hlasů a do sněmovny se nedostali. "Musíme získat zpátky 80 tisíc hlasů. To není nereálné," burcuje Bělobrádek straníky (kteří se dle zvyklosti oslovují "bratře" a "sestro") a plánuje i rezervu.

Předseda KDU-ČSL prý není předvolebními průzkumy zneklidněn. Ale někteří křesťanští demokraté zase průzkumy zlehčují. "U renomovaných agentur jsme nad pět, u nerenomovaných pod pět," poznamenal údajně pražský předseda KDU-ČSL Jan Wolf.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…