Lucie Bílá, Alexandrovci a rudá hvězda. Poslankyně Jana Černochová se rozepsala o symbolu diktatury a milionech mrtvých

11. 10. 2015 15:08

Poslankyně za ODS Jana Černochová se veřejně pustila do zpěvačky Lucie Bílé, která vystoupila jako host na turné ruského armádního pěveckého sboru Alexandrovci. Vadí jí totiž, že se Bílá ukázala pod rudou pěticípou hvězdou.

Lucie Bílá, Alexandrovci a rudá hvězda. Poslankyně Jana Černochová se rozepsala o symbolu diktatury a milionech mrtvých
Foto: Alexandrovci
Popisek: Alexandrovci

„Fakt to má zapotřebí? Mimochodem tady je názorně vidět i ta bezzubost trestního zákoníku ohledně symbolů. Umíte si představit, že některý z našich národních oblíbených zpěváků vystupuje jako host německé kapely (a nemusí být ani armádní), která má nad hlavou svastiku?“ tázala se na svém profilu členka sněmovního branného výboru.

Politička ale nezůstala jen u řečnické otázky a sama si i odpověděla. „Já v tom tedy moc rozdíl nevidím... Jo, vím, že oba staré symboly diktátorský režim zneužil, ale dvacáté století na mém FB pamatujete všichni a víte, pro jaké zvrácené ideologie se nám jeden i druhý symbol vryl do paměti,“ zakončila svou výtku na adresu zpěvačky.

Alexandrovci jsou momentálně na svém turné po Evropě a při něm mimo jiné vystoupí i v českých městech Brně, Ostravě, Olomouci, Zlíně, Pardubicích, Českých Budějovicích, Praze, Hradci Králové a závěrem i v Liberci. Dalšími hosty během turné mají být i zpěvačky Helena Vondráčková a Michaela Nosková.

Celý příspěvek poslankyně Černochové:

Lucie Bílá pod rudou pěticípou hvězdou. Fakt to má zapotřebí? Mimochodem tady je názorně vidět i ta bezzubost Tresního zákoníku ohledně symbolů. Umíte si představit, že některý z našich národních "oblíbených" zpěváků vystupuje jako host německé kapely (a nemusí být ani armádní), která má nad hlavou svastiku? Já v tom tedy moc rozdíl nevidím.... Jo, vím, že oba staré symboly diktátorský režim zneužil, ale dvacáté století na mém FB pamatujete všichni a víte, pro jaké zvrácené ideologie se nám jeden i druhý symbol vryl do paměti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Zimola sepsal nový program ČSSD

18:51 Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Zimola sepsal nový program ČSSD

Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Exhejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola sepsal…