Masový vrah, zapřisáhlý vegetarián! To je z Cimrmana! Komentoval vysvětlení Zemanova bonmotu čtenář...

27. 2. 2015 17:15

Když něco řeknu a nebude se to líbit, tak musíme mít noblesní alternativu, jak to omluvit. I tak by se dal ohodnotit postoj prezidenta Miloše Zemana, který vracející se z vinného sklípku prohlásil "smrt abstinentům a vegetariánům". Hradní mluvčí Jiří Ovčáček pak opět uváděl na pravou míru jeho výrok. Prezident prý narážel na Adolfa Hitlera, který byl rovněž abstinent a vegetarián. Píše o tom zpravodajský server iDnes.cz.

Masový vrah, zapřisáhlý vegetarián! To je z Cimrmana! Komentoval vysvětlení Zemanova bonmotu čtenář...
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Prezident Zeman na setkání s občany Trutnova

"Obracím se na vás se zdvořilou žádostí a prosím o odpověď na dvě otázky. 1) Opravdu prezident takovou větu pronesl? 2) Pokud ano, měl na mysli ty občany, kteří jsou zároveň vegetariáni a abstinenti, nebo ty, kteří jsou buď abstinenty (a)nebo vegetariány? Promiňte, že vás obtěžuji při vaší nelehké práci, ale odpověď na tuto otázku je pro mne důležitá - můj syn spadá do jedné z těchto skupin, takže mne pochopitelně zajímá, zda může být jeho život v ohrožení,“ napsal na Pražský hrad Jan Koláček. Odpověď, kterou mu napsal mluvčí hlavy státu, vyvěsil i na svůj facebookový profil.

Nebyl s ní však naprosto spokojen. “Myslím, že takové vysvětlení opět pouze dodatečně zmírňuje lapsus prezidenta, které jsou v poslední době bohužel příliš časté,“ uvedl Koláček a doplnil, že e-mail s otázkou zaslal i kancléřovi Vratislavu Mynářovi a Zemanovu tajemníkovi Jaroslavu Hlinovskému. “Masový vrah, zapřisáhlý vegetarián! To je z Cimrmana!" komentoval vysvětlení Zemanova bonmotu čtenář.

Zeman tento bonmot používá častěji. “Pokud jde o alkohol, dám vám konkrétní příklad. Adolf Hitler byl vegetarián, abstinent a nekuřák, prohrál druhou světovou válku. Winston Churchill na rozdíl ode mě vypil denně jednu lahev whisky, tři lahve šampaňského a vykouřil osm doutníků a vyhrál druhou světovou válku,“ prohlásil například loni v červnu v pořadu Hyde park v České televizi.

Koláčka přesto Ovčáčkova odpověď nenadchla. "Myslím, že takové vysvětlení opět pouze dodatečně zmírňuje lapsus prezidenta, které jsou v poslední době bohužel příliš časté,“ uvedl pro iDnes.cz. 

Pokus Hradu o vysvětlení toho, co Zeman myslel slovy "smrt abstinentům a vegetariánům", rozzlobil místopředsedu sněmovny Petra Gazdíka za TOP 09 a Starosty a nezávislé. "Mluvit o smrti v takovéto ironii, den po takové tragédii, k jaké došlo v Uherském Brodě, je hlavy státu naprosto nedůstojné. Lidé tady v okolí jsou tím pobouřeni a říkali mi to i ti, kteří volili Miloše Zemana. A pan Ovčáček by měl přestat dělat z lidí blbce,“ prohlásil Gazdík.

Prezident ve středu na Pražském hradě ocenil vítězné vinaře v soutěži Salon vín. Při té příležitosti také řekl, že víno je podle něj nejkrásnější nápoj a člověk, který nikdy nenavštívil vinný sklípek a neslyšel cimbálovou muziku, není plnohodnotným člověkem. Víno se podle Zemana vyrábí srdcem.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: bra

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to kampáááň. Europoslanec nevěřícně zíral, co se 17.listopadu organizovalo na podporu Drahoše

10:12 Je to kampáááň. Europoslanec nevěřícně zíral, co se 17.listopadu organizovalo na podporu Drahoše

Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se ve svých facebookových příspěvcích vyjádřil k výročí 17. listopad…