Muslimský antisemitismus existuje, ale mnohem horší je... AfD. Německý novinář překvapil

22.05.2018 9:02

Korespondent německého veřejnoprávního rozhlasu Martin Gak píše pro bruselský server Politico o „novém antisemitismu“, za kterým stojí muslimští migranti. Ale vzal to z velmi překvapivého úhlu.

Muslimský antisemitismus existuje, ale mnohem horší je... AfD. Německý novinář překvapil
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: antisemitismus

Gak nezastírá, že pro něj není nejhorší samotná existence „nového antisemitismu“, ale skutečnost, že této věci zneužívá Alternativa pro Německo (AfD) a všichni odpůrci liberální přistěhovalecké politiky. „Jistě zní velmi lákavě tvrdit, že antisemitismus ještě více vzrostl v důsledku otevření hranic stovkám tisíc migrantů na podzim 2015. Nicméně antisemitské projevy v rámci muslimské komunity nejsou ničím novým.“

„Kancléřka Merkelová byla nucena veřejně odsuzovat útoky muslimů proti Židům mnohokrát předtím. Šlo o různé formy zastrašování, obtěžování i otevřené násilí na školách, ve veřejném prostoru i na sociálních sítích,“ píše Gak s tím, že neoficiální důkazy o novém antisemitismu mohou být alarmující. „Nicméně to samé se děje po celé Evropě, a nikoli jen v Německu,“ snaží se německý novinář osobitým způsobem mírnit emoce.

Celý text v angličtině najdete ZDE.

Přes bagatelizování provinění muslimských antisemitů i Gak připouští, že v této komunitě je nenávist vůči Židům jasně patrná. „Podle různých průzkumů přiznává přibližně třetina příslušníků muslimské komunity antisemitské postoje. V samotném Německu se nicméně počet případů antisemitismu od roku 2015 nijak výrazně nezvýšil,“ konstatuje Gak a místo této problematiky se pouští do AfD, která na problém antisemitismu upozorňuje.

Tuto skutečnost vnímá Gak překvapivě ryze negativně a vidí za tím jen snahu „vytlouct“ z toho politický kapitál. „Poukazovat na antisemitismus mezi muslimy je pro AfD velmi výhodné, protože si tak může vyleštit svůj vlastní mediální obraz. S tímto cílem strana vyzývá Židy, aby se připojili k jejímu protiuprchlickému křížovému tažení, vyjadřuje podporu Izraeli a obviňuje tradiční strany z podněcování antisemitismu.“

V závěru Gak, čistě z povinnosti, připouští, že otázku antisemitismu mezi německými muslimy je třeba řešit. Nicméně jedním dechem dodává, že je nutné „netahat do toho politiku“. „Nakonec zlepšení situace může pomoci jen úspěšnější integrace a lepší vzdělání,“ uzavírá Gak, který opětovně zdůrazňuje, že obracení pozornosti k muslimským migrantům jisté politické strany jen odvracejí pozornost od svého vlastního nelichotivého mediálního obrazu.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…