Náměstci za ODS zatím zůstávají, čeká se na důvěru Rusnokově vládě

23. 7. 2013 15:02

Náměstci za ODS zatím na ministerstvech zůstanou. Strana počká na to, jestli úřednická vláda Jiřího Rusnoka dostane na začátku srpna důvěru Poslanecké sněmovny.

Náměstci za ODS zatím zůstávají, čeká se na důvěru Rusnokově vládě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Výkonná rada ODS

Náměstci se sešli s úřadujícím předsedou ODS Martinem Kubou a šéfkou Sněmovny Miroslavou Němcovou. Podle náměstka ministra zdravotnictví Ferdinanda Poláka (ODS) se jednalo spíše o informační schůzku. "Informovali jsme vedení, jak to vypadá na resortech. Ze strany vedení jsme byli ujištěni, že trvá stojedničková podpora v parlamentu pro obnovu původní koaliční vlády," řekl Polák.

Žádné výzvy k odchodům náměstků nezazněly, podle Poláka nyní strana nebude dělat nějaká "zásadní gesta". "Vyčkáme na vyslovení důvěry nebo nedůvěry (Rusnokově) vládě," konstatoval.

ODS předpokládá, že Rusnokův kabinet na svou stranu většinu poslanců nezíská. Pokud by ale důvěru dostal, není podle šéfa strany Kuby přijatelné, aby náměstci na úřadech zůstali.

Další strana bývalé koalice TOP 09 už dříve uvedla, že své náměstky zatím stahovat nebude. V několika případech je na případný stranický pokyn k odchodu z náměstkovského křesla pozdě. Ministr financí Jan Fischer už například odvolal dva své náměstky, mezi nimi Zdeňka Zajíčka z ODS. Ministr práce František Koníček zase sesadit pět manažerů úřadu, mimo jiné náměstka pro informační technologie Petra Krůčka a ředitele Fondu dalšího vzdělávání Jana Vitulu, oba z TOP 09.

Rusnokovu vládu jmenoval prezident Miloš Zeman i přes protesty některých politiků a navzdory tomu, že strany bývalé koalice tvrdily, že mají na své straně většinu poslanců. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

21:40 Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller s odkazem na výsledek voleb a také knihu Andr…