Návštěvu Česka zahajuje izraelský prezident. Setká se i se Zemanem

21. 10. 2015 6:29

Izraelský prezident Reuven Rivlin dnes zahájí oficiální část návštěvy v Česku. Nejprve bude s vojenskými poctami přivítán na Pražském hradě, kde bude následovat jednání s prezidentem Milošem Zemanem.

Návštěvu Česka zahajuje izraelský prezident. Setká se i se Zemanem
Foto: Redakce
Popisek: Izrael

Debatovat by spolu měli o společných projektech bezpečnosti a o českých projektech v Izraeli v oblasti logistiky a železniční dopravy. Budou mluvit i o povolební situaci v Izraeli a o tamní zhoršené bezpečnostní situaci. Zeman je znám jako velký příznivec Izraele.

Odpoledne Rivlin poobědvá s představiteli Senátu. Jeho předseda Milan Štěch očekává, že se budou bavit o dění na Blízkém a Středním východě a o vzájemném soužití Izraele s Palestinou a případném zapojení Česka. "Dále jistě probereme možnosti rozvoje naší vzájemné spolupráce v oblasti hospodářství, vědy, vzdělávání a dalších," sdělil Štěch ČTK.

Večer se Rivlin vrátí na Pražský hrad, kde pro něj bude uspořádána slavnostní večeře. Ve čtvrtek bude jednat s premiérem Bohuslavem Sobotkou, uctí padlé v Terezíně a setká se s českými a izraelskými podnikateli.

Posledním izraelským prezidentem, který pobýval v ČR, byl Rivlinův předchůdce v úřadu Šimon Peres. Do Česka přijel v březnu 2009.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Všem bylo trapně, jen Pajerová se dobře bavila. A s tou „pí*ou zas*anou“ to bylo zcela jinak, než šířila. Svědek promlouvá o skandálu ve studiu Českého rozhlasu

18:36 Všem bylo trapně, jen Pajerová se dobře bavila. A s tou „pí*ou zas*anou“ to bylo zcela jinak, než šířila. Svědek promlouvá o skandálu ve studiu Českého rozhlasu

O minulém víkendu se začala po webech šířit informace, že redaktor Lidových novin Jan Macháček vypěn…