Německo se chová úplně nelogicky, odhalil ekonom Kohout. Navrhuje prý věci, které byly v Evropě nepředstavitelné

07.09.2015 16:25

Ekonom a spolumajitel Partners Financial Services Pavel Kohout se na stránkách Lidových novin vyjádřil k migrační krizi. Podle něj je evropská „debata o migrantech povrchní“, protože každý říká tak a koná jinak. Už jen německé odhady o 800 tisících azylantech jsou přehnané.

Německo se chová úplně nelogicky, odhalil ekonom Kohout. Navrhuje prý věci, které byly v Evropě nepředstavitelné
Foto: archiv
Popisek: Pavel Kohout přijel na besedu do Zlína na pozvání Strany svobodných občanů.

Současná migrační krize má podle Kohouta dva základní kameny úrazu. Jedním je „přebujelý evropský sociální stát“ a tím druhým pak miliarda a půl afrických obyvatel, pro který je tento stát na dosah ruky. A k tomu lidé ignorují fakta. 

Německo ohlásilo, že očekává až 800 tisíc příchozích azylantů. Pokud se však podíváte na konkrétní statistiky, zjistíte, že od ledna do července zažádalo v Německu o azyl přesně 218 221 lidí a více než desetina z nich žádali opakovaně. Což podle Kohouta neodpovídá odhadům, jelikož je těžko možné, aby v následujících měsících přišlo dvakrát tolik lidí co dosud. „Fantazíruje snad německý ministr vnitra, anebo se Německo bude snažit přilákat ještě více nově příchozích?“

K tomu je nutno podotknout, že skoro polovina z těch, co zatím do Německa přišli, je původem ze zemí bývalé Jugoslávie. Ze Sýrie pochází jen pětina z celkového počtu. 

Zároveň je třeba i zmínit, že Afrika již zdaleka není tak chudá jako dřív. Nikde v ní podle Kohouta neprobíhají ani „rozsáhlé války, ani genocidy“, není tedy důvod k migraci. „Spíše to vypadá, že Afričané zbohatli natolik, že si dokážou vydělat na cestu do Evropy a najít cestovní instrukce na internetu.“

Na závěr se opřel do Německa samotného. To podle něj sice moralizuje, k tomu však „dělá řadu dalších nelogických věcí“. Už jen proto, že přijímá Albánce. Zároveň přemýšlí o nemyslitelném. „Německá vláda uvažuje, že pro ubytování imigrantů poruší zásadu nedotknutelnosti soukromého majetku“, a nastěhuje uprchlíky do „nevyužitých“ domů či bytů.

Kohout sám přiznává, že žádné řešení nenabízí, ale že jen poukazuje na nesrovnalosti a povrchnost celé debaty.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

5:00 „Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

TÝDEN V MÉDIÍCH Dokud byl Pavel Tuleja rektorem Slezské univerzity v Opavě, nikoho jeho publikační č…