Není možné, aby někdo přišel a řekl, že uděláme to, to a to, tvrdí na videu ministr Herman

27. 1. 2016 12:42

Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) v natáčeném rozhovoru s Viktorem Verešem dlouhé minuty odpovídal například na poslední kroky Evropské unie.

Není možné, aby někdo přišel a řekl, že uděláme to, to a to, tvrdí na videu ministr Herman
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

Od začátku je nutné vše realizovat v úzké spolupráci, neboť Evropská unie jsme my, říká ministr kultury a dělení na to, že oni, tedy EU, nám nařídili někoho přijmout, je podle zástupce KDU-ČSL špatný pohled na věc.

„Každá země si musí ty parametry nastavit, je to mezinárodní otázka a tak se to musí i koordinovat. Určité počáteční bolesti s sebou tyto otázky nesly," dodává k tématice přerozdělování uprchlíků podle unijních kvót. „Není to přetahovaná, není to přesilovka. Jeden z pilířů evropské politiky je solidarita. Ne, že někdy přijde a řekne, že uděláš to, to nebo to…“ říká v rozhovoru Herman.

  • další videa Viktora Vereše ZDE

Ten taktéž podotknul, že naše země v poslední době výrazně pomáhá na Blízkém východě. „V tuto chvíli se Česká republika hodně soustředí na pomoc Jordánsku, kde je snaha pomoci těm milionům lidí, hlavně ze Sýrie a to vidím jako velmi smysluplné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Byla tu jedna v burkinách. Hodně lidí uteklo z vody. Ne, k nám v burkinách nesmí.“ Toto zaznělo na plovárnách na jihu Čech

17:12 „Byla tu jedna v burkinách. Hodně lidí uteklo z vody. Ne, k nám v burkinách nesmí.“ Toto zaznělo na plovárnách na jihu Čech

Obrovskou diskusi vyvolaly fotky dvou žen, které se nedávno koupaly v akvaparku v Čestlicích v burki…