Nová katastrofa pro ČSSD: Brutální propad čísel STEMu. Babiš suverénně vede, Kalousek nad propastí

19. 6. 2017 12:24

Další katastrofa pro Lidový dům je tu. Agentura STEM zveřejnila červnový volební model, ve kterém se sociální demokracie propadla na třetí místo za ANO a komunisty. Babišovo hnutí v modelu má 32, 8 %, KSČM 12, 7 % a ČSSD jen 11,4 %. Což je drastický propad. Neklidný může být i Miroslav Kalousek, jehož TOP 09 se ve volebním modelu propadla na 5,5 procenta.

Nová katastrofa pro ČSSD: Brutální propad čísel STEMu. Babiš suverénně vede, Kalousek nad propastí
Foto: ReproFoto: TV Prima
Popisek: Lubomír Zaorálek v Partii.
Průzkum byl prováděn ve dnech 5.–15. června 2017, čili ještě nezohlednil změnu ve vedení ČSSD po odstoupení Bohuslava Sobotky. Dotázáno bylo 950 osob starších 18 let.
 
Kromě zmíněných stran by se dle červnových dat do Poslanecké sněmovny dostala i ODS s 9,6 procenty, což je oproti květnu nárůst o víc než dvě procenta. Volební model nepotěší ani koalici KDU-ČSL se Starosty, kteří kandidují spolu a musí tedy překročit desetiprocentní hranici. Oběma subjektům STEM připisuje pouze 8,3 procenta. Mimo Poslaneckou sněmovnu by zůstal i Tomio Okamura s hnutím SPD, který navzdory drobnému meziměsíčnímu nárůstu získal 4,4 procenta.

Přepočet na mandáty dopadl následovně: ANO 92, KSČM 32, ČSSD 30, ODS 23, TOP 09 7 mandátů. Agentura STEM navzdory faktu, že dle platného usnesení lidová strana kandiduje v koalici se Starosty, KDU-ČSL jako takové připisuje 16 mandátů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nep

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

16:26 Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro server Blesk.cz v Lánech vyjádřil k výsledkům voleb. Moderá…