O konci sankcí proti Rusku nechci nic slyšet, vzkazuje z Německa Donald Tusk. Jednat se bude maximálně o jejich zpřísnění

7. 6. 2015 16:49

Předseda Evropské Rady Donald Tusk před zahájením summitu skupiny G7 v německém horském letovisku Garmisch- Partenkirchen vyzval k zachování tvrdého postoje k Rusku, dokud Moskva nezmění svůj agresivní postoj vůči Ukrajině. V tomto názoru ho podpořil britský premiér David Cameron. Americký prezident Barack Obama dnes ujistil, že tématu ukrajinské krize se dvoudenní vrcholná schůzka bude věnovat.

O konci sankcí proti Rusku nechci nic slyšet, vzkazuje z Německa Donald Tusk. Jednat se bude maximálně o jejich zpřísnění
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin, prezident Ruské federace

Tusk nechce nic slyšet o uvolňování sankcí uvalených na Rusko kvůli anexi Krymu a podpoře proruských separatistů na východě Ukrajiny. Podle agentury Reuters prohlásil, že pokud jde o sankce, může se diskutovat jedině o jejich zpřísnění.

Podle agentury AFP prezident Evropské unie skupinu sedmi velkých světových ekonomik přímo vybídl k "potvrzení své jednoty" ohledně sankcí vůči Rusku.

Tuskův důrazný postoj podpořil i předseda britské vlády Cameron. "Musíme ujistit, že Evropa je nadále jednotná," zdůraznil. "(Sankce) mají dopad na všechny země. (Ale) Británie nepřipustí, aby jí výsadní postavení ve finančních službách zabránilo přijmout silnou odpověď na agresi podporovanou Ruskem. A myslím, že by to neměly připustit ani ostatní země," dodal podle Reuters.

Tusk kromě jiného také řekl, že Moskva nebude pozvána do skupiny G8, dokud se bude chovat agresivně jak vůči Ukrajině, tak vůči jiným zemím.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To jsou věci: Marta Kubišová velmi silným způsobem promluvila o islámu

13:25 To jsou věci: Marta Kubišová velmi silným způsobem promluvila o islámu

Marta Kubišová promluvila v Českém rozhlasu o komunistech, politice, ale i o islámu. Přesvědčte se s…