Oceněný spisovatel: Zvládli bychom desítky tisíc muslimů. Chápu, že chtějí do Evropy, taky bych nechtěl do Libanonu

08.08.2017 9:44

Spisovatel Marek Šindelka se domnívá, že Česko by zvládlo desítky tisíc muslimů. Uvedl to alespoň v rozhovoru s Pavlem Štruncem pro server Info.cz.

Oceněný spisovatel: Zvládli bychom desítky tisíc muslimů. Chápu, že chtějí do Evropy, taky bych nechtěl do Libanonu
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Rakousko, muslimové

Šindelka, jenž je autorem oceňovaného románu Únava materiálu na motivy migrační krize, se domnívá, že přijetí velkého množství migrantů zvládla naše země již v 90. letech, když přijala tisíce stoupenců muslimské víry z Balkánu. Pro Čechy v současné době však není pochopitelné, co je to být uprchlíkem. „Bohužel nebo bohudík. Žijeme v luxusním světě. Mezní situace nám nehrozí. Náš prezident nám neshazuje na hlavu špinavé bomby,“ podotkl a poukazoval na náš blahobyt. „Nikdo nám neohrožuje základní životní jistoty,“ sdělil.

Šindelka pak podotkl i to, že chápe, že lidé prchající ze svých zemí nekončí v prvních bezpečných zemích, jak by měli. „Také bych nešel do Libanonu. Šel bych také do Evropy,“ zmínil s tím, že pokud daný člověk chce se svým životem něco dělat a neskončit jen v uprchlickém táboře, není de facto jiná možnost. 

„Nemůžeme si hrát na to, že se nás to netýká a nikdy nebude. Dialog by měl být otevřený. Nemůžeme přijmout všechny, ale nemůžeme zároveň očerňovat všechny lidi, že jsou násilníci,“ podotkl. „To, že lidé utíkají ze Sýrie, neznamená, že nás přicházejí bombardovat. Touží po bezpečném světě. Každý chce žít v bezpečném světě. Poctivě chce mít mír pro svoji rodinu,“ sdělil. V této souvislosti zkritizoval politiky a informovanost, která se lidem dostávala.

Podle Šindelky je nepochopitelná rétorika předsedy SPD Tomia Okamury, který je podle něj příkladem multikulturalismu. Jeho jednání de facto doslova přirovnává ke grotesce švejkovských rozměrů. 

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…