Pamětnice holokaustu horuje za multikulturalismus a pomoc uprchlíkům

4. 2. 2016 22:31

Marie Kottová jako židovka zažila v nacistických koncentračních táborech hrůzy. I proto má pochopení pro uprchlíky, kteří ve velkém míří do Evropy za klidnějším životem bez války a strádání. „Každému, kdo to potřebuje, by se jednoznačně mělo pomoci,“ uvedla v rozhovoru pro iDnes. „Jsem pro multikulturní svět, který nás může obohatit,“ dodala.

Pamětnice holokaustu horuje za multikulturalismus a pomoc uprchlíkům
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti

Kottová zároveň říká, že strach z masivního přílivu jiné kultury či bojovníků Islámského státu chápe. Když ale vidí, v jakých podmínkách ti lidé žijí, odkud utíkají, jednoznačně s nimi soucítí, protože jejich problémům plně rozumí. „Každému, kdo potřebuje pomoc, by se mělo pomoci,“ zdůrazňuje s tím, že multikulturalismus tu byl vždy již od starověku. Ona sama si myslí, že by nás mohl obohatit.

Každý stát by si dle jejího názoru měl vzít nějaké množství uprchlíků bez ohledu na to, zda jsou to křesťané, nebo muslimové. „Měli by ale pracovat a neměli by dostávat peníze nebo zadarmo pomoc. Peníze by měly jít jen na to, aby si mohli zaplatit nájem, naučit se náš jazyk a spokojeně tu žít,“ míní Kottová.

Když kouká na televizi a vidí, co se děje, radost z toho nemá. Nicméně doufá, že už v Evropě k žádnému tak hroznému konfliktu, jaký zažila, nedojde. „Vlastně si ani nechci připustit, že by byla další válka,“ říká pamětnice druhé světové války.

Celý rozhovor k přečtení ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 59 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Hádejte, kolik uprchlíků našlo ve Švédsku práci. Nebo raději nehádejte

9:42 Hádejte, kolik uprchlíků našlo ve Švédsku práci. Nebo raději nehádejte

V posledních měsících se objevilo mnoho studií, které se zabývaly uplatněním uprchlíků na pracovním …