Pelikán nepodá stížnost proti rozhodnutí soudu o Dohnalovi

7. 1. 2016 11:37

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán nepodá kasační stížnost proti soudnímu rozhodnutí, které vrátilo do čela Vězeňské služby Petra Dohnala. Řekl to dnes novinářům. Doplnil, že už nemá důvod scházet se s Dohnalovým předchůdcem Pavlem Ondráškem, jehož další zařazení je nyní právě na Dohnalovi. Ondrášek počátkem týdne uvedl, že se chce s ministrem setkat a dohodnout se s ním. Trvá totiž na tom, že bezpečnostní sbor nadále vede společně s Dohnalem.

Pelikán nepodá stížnost proti rozhodnutí soudu o Dohnalovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Robert Pelikán v pořadu OVM

Pelikán dnes odhadl, že do dvou týdnů ukončí řízení o přezkumu jmenování Ondráška do čela Vězeňské služby. To by mělo určit, že Ondráškovo jmenování na funkci obsazenou Dohnalem nebylo možné.

Ondrášek dříve uvedl, že je připraven bránit se proti svému odstavení z čela sboru i žalobou. V pondělí ale prohlásil, že jeho cílem není setrvávat ve funkci za každou cenu, že ale trvá na respektování zákona a zajištění právních jistot ve Vězeňské službě.

Ministerstvo zastává názor, že jediným generálním ředitelem je Dohnal, protože Ondráškova funkce prosincovým rozhodnutím soudu automaticky zanikla. Úřad Ondráškovi doručil 30. prosince Pelikánovo rozhodnutí, podle nějž vznikly pro výkon Ondráškovy funkce překážky na straně zaměstnavatele.

Dohnala odvolala v dubnu 2014 z místa šéfa Vězeňské služby někdejší ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO), a to pro ztrátu důvěry a kvůli údajným problémům v hospodaření. Na jeho místo přišel Ondrášek. Dohnal pak bezprostředně po svém opětovném nástupu provedl personální změny, které postihly některé z Ondráškových nejbližších spolupracovníků. Ondrášek k tomu sdělil, že veškeré Dohnalovy současné kroky pokládá za nezákonné, protože je neschválil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 12 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

 Konalo se utajené jednání EU: Příprava na nejhorší

15:50 Konalo se utajené jednání EU: Příprava na nejhorší

Přípravy Evropské unie na možný Brexit jsou v plném proudu. Tvrdí to německý deník Spiegel, který uv…