Picek a Mlsna prý zradili parlamentní demokracii. Koalice s nimi nepočítá

26.07.2013 8:34

Koalice ODS, TOP 09 a LIDEM už nepočítá s Vlastimilem Pickem a Petrem Mlsnou. Podle představitelů bývalé koalice by neměli být ve vládě Miroslavy Němcové. Podle Týdne.cz se řada koaličních politiků shoduje na tom, že svou spoluprací s Rusnokovou vládou zradili parlamentní demokracii.

Picek a Mlsna prý zradili parlamentní demokracii. Koalice s nimi nepočítá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlastimil Picek

"Vlastimil Picek neprojevil dostatečnou úctu k parlamentní demokracii. Svou účastí v úřednické vládě Jiřího Rusnoka, kterou nikdo nevolil, ji popřel. Můj osobní názor je, že by neměl být součástí případné koaliční vlády. Stejný případ je ale i pan Mlsna, který zastával post ministra a šéfa Legislativní rady vlády v Nečasově kabinetu. Byť si ho jako odborníka vážím, nemyslím si, že by bylo vhodné, aby působil jako náměstek ministryně spravedlnosti Benešové a pak se vrátil do role ministra," řekl on-line deníku Týden.cz místopředseda Starostů a poslanec za TOP 09 Stanislav Polčák.

Karolína Peake z LIDEM se domnívá, že personální obsazení vlády bude v rukou Miroslavy Němcové. Co se týče Picka - jeho odchod z ministerstva Peake prý požaduje. Týden.cz připomíná, že její motiv však může být i prozaičtější. Pravděpodobně neblaze nese skutečnost, že poté, co ji po týdnu v čele Ministerstva obrany Nečas odvolal, dosadila ODS na místo ministra právě Picka.

Kdo na Ministerstvo kultury?

Další otazníky se týkají Ministerstva kultury. Tam je řada kandidátů, o kterých se již mluvilo po rezignaci Aleny Hanákové. "Nejvážnějším kandidátem na post ministra je klarinetista Jiří Hlaváč," prozradil pro Týden.cz Polčák.

Koaliční strany prý už ani moc nepočítají s tím, že se do vlády vrátí. Svědčí pro to i poslední ultimátum Miloše Zemana a následná reakce na něj ze strany Němcové. Zeman žádá po koalici notářsky ověřených 101 podpisů poslanců stojících za koaliční vládou, Němcová i předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg to odmítají.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…