Policisté dostanou mimořádné odměny. Velmi dobrá zpráva, ocenil ministr Hamáček

30.07.2020 16:12

Za odvedenou práci v době koronavirové pandemie dostanou policisté mimořádné odměny. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka je na odměny vyčleněno 300 milionů korun. Přilepší si ale i policisté v Praze, a to i ti na inspektorátu cizinecké policie v pražské Ruzyni, ve Středočeském a Karlovarském kraji a v částech Ústeckého a Libereckého kraje. Těm všem bude vyplácen stabilizační příspěvek, na který připadne dalších 230 milionů korun.

Policisté dostanou mimořádné odměny. Velmi dobrá zpráva, ocenil ministr Hamáček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček

Odměna za odvedenou práci policistů v době pandemie není první, jedná se již o druhou vlnu, kdy v té první byli odměněni hasiči, celníci, vojáci a také policisté. Bylo mezi ně rozděleno 1,2 miliardy korun. Jak uvedla ČT24, tak se podle ministra vnitra Jana Hamáčka jednalo o částku přes 10 tisíc korun na osobu. Další mimořádné odměny by se měly pohybovat okolo šesti až sedmi tisíc na policistu, kdy v rozdělování budou hrát hlavní roli krajští policejní ředitelé.
 
Co se týče stabilizačního příspěvku, tak ten bude ve výši 2500 až 5 tisíc korun měsíčně a bude vyplácen do konce roku. Tato částka by měla motivovat policisty, aby v regionech, kde je personální nedostatek, zůstali a neodcházeli jinam.   
 
„Velmi dobrá zpráva! Policisté dostanou odměny za náročnou práci v období pandemie. Chtěl bych jim ještě jednou poděkovat za jejich práci! Díky!“ napsal poté ministr vnitra Jan Hamáček na svůj facebook. 
 
 
 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Barbora Richterová

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další velký plán, jak zatočit s „dezinfem“. Tentokrát od Lipavského. Ozval se smích

22:58 Další velký plán, jak zatočit s „dezinfem“. Tentokrát od Lipavského. Ozval se smích

Piráti představili svůj 12bodový plán pro boj s dezinformacemi, v němž požadují, aby další ministers…