Porošenko přijel do Mariupolu a separatistům vzkázal, že utrpí drtivou porážku

08.09.2014 17:46

Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes přicestoval do přístavního města Mariupol na jihovýchodě Ukrajiny. Oznámil to prezidentův mluvčí. Město leží na frontové linii mezi vládními jednotkami a proruskými separatisty. Mezi oběma stranami nyní platí příměří, k jeho porušení však prý došlo i během prezidentovy návštěvy.

Porošenko přijel do Mariupolu a separatistům vzkázal, že utrpí drtivou porážku
Foto: plus.google.com
Popisek: Prezident Ukrajiny Petro Porošenko

„Je to naše ukrajinská země, nedáme ji nikomu,“ zdůraznil Porošenko a dodal, že nařídil posílit obranu Mariupolu raketomety, tanky a letectvem, aby nepřítel utrpěl „drtivou porážku“.

„Když jsme přijeli, začali ostřelovat kontrolní stanoviště na silnicích. Mysleli, že nás zastraší, ale nikdo se jich nebojí,“ uvedl prezidentův mluvčí na Twitteru.

Mariupol leží na cestě z Ruska ke Krymu

O půlmilionové město na pobřeží Azovského moře ležící na cestě z Ruska k anektovanému Krymu se ještě nedávno bojovalo. Separatisté označili dobytí města za cíl své protiofenzivy, kterou rozpoutali koncem minulého měsíce, podle Kyjeva a NATO za přímé účasti ruských jednotek. Avšak svého cíle nedosáhli před pátečním příměřím.

Mariupol, který je pro ukrajinskou ekonomiku důležitý kvůli zdejším ocelárnám, zůstal v rukou vládních sil, které se však o víkendu dostaly pod palbu i z těžkých zbraní. Zahynula jedna civilistka, čtyři další lidé utrpěli zranění.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vam, čtk

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Soud smetl ze stolu žalobu SOCDEM na ČSSD. Paroubek děkuje za reklamu: Nechápu, kdo jim to sepsal

19:50 Soud smetl ze stolu žalobu SOCDEM na ČSSD. Paroubek děkuje za reklamu: Nechápu, kdo jim to sepsal

Sociální demokracie se snažila zrušit registraci koalice ČSSD pro volby do Evropského parlamentu. Zk…