Poslanci nasprejoval vzkaz na silnici. Policie ho ihned začala stíhat. Pak se k tomu na Twitteru ozvala Witowská

17.02.2022 20:53 | Ze sítí

Dohru zveřejněných adres poslanců má čtvrteční tweet české policie. Ta se rozhodla zveřejnit fotografii před domem jistého pana Tesaříka. Blíže nespecifikovaný pachatel tam napsal sprejem na silnici, že „Tesařík je zrádce“. S největší pravděpodobností se jedná o poslance KDU-ČSL Antonína Tesaříka z jihomoravského regionu, místopředsedu hospodářského výboru, člena výboru pro zdravotnictví a rovněž člena podvýboru pro dopravu, podvýboru pro energetiku a také podvýboru pro letectví a vesmírný program.

Poslanci nasprejoval vzkaz na silnici. Policie ho ihned začala stíhat. Pak se k tomu na Twitteru ozvala Witowská
Foto: PČR, Twitter
Popisek: Nápis, který zveřejnila PČR ve čtvrtek 17. února 2022

„Prověřujeme případ nasprejování nápisu před jedním z bytových domů v Hodoníně. Ve věci jsme zahájili úkony tr. řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a podařilo se nám ustanovit i vyslechnout podezřelého. Právní kvalifikace skutku nemusí být konečná,“ zahrozila policie na Twitteru.

Anketa

Je dnešní situace Ukrajiny stejná jako situace Československa roku 1938?

hlasovalo: 48687 lidí
Při bližším pohledu na zmíněný informační kanál jsme velmi rychle ověřili, že se jeho správci jakýmkoli jiným sprejerským aktivitám řadu měsíců nevěnovali. Půl roku nazpět jsme nenašli jediný tweet, který by popisoval poničené fasády domů, obchodů, výloh a dalších míst.

Velmi rozhořčené tak byly reakce čtenářů citovaného příspěvku.

„Doufám, že se tím zabýváte jen proto, že musíte z důvodu udání, jinak se, prosím, zabývejte opravdovými zločiny,“ uvedla jedna z nich. „Když vás něco bolí, jdete k lékaři, aby zjistil, co to je. Kvalifikovaný lékař bude hledat příčinu, kterou ta bolest způsobila, a pak vás začne léčit. Felčar vám bude cpát léky, aby utišil akorát bolest. A přesně takoví felčaři teď sedí ve vládě,“ napsal jiný.

„Jen se zeptám, jde vám o ‚poničený‘ asfalt, který první déšť opraví, nebo o ten nápis, který říká názor?“ ptal se další. Policisté neodpovídali.

A tak se přidávaly další a další komentáře.

Hlasovali pro pandemický zákon? 8. schůze, 58. hlasování, 2. února 2022, 22:02: Novela z. o mimoř. opatřeních při epidemii onem. COVID-19"

zdroj: PSP.cz

Světlana Witowská v akci

Druhou stranu spektra hájila moderátorka ČT Světlana Witowská.

„Chápu správně, že schvalujete to, co předvádí někteří šílení odpůrci pandemického zákona?“ ptala se. „Sim tě, Witowská! Byla jsi takhle aktivní, když chodili se šibenicema milionchvilkaři, nebo když Babiš měl před barákem rakev? Tehdy byli ještě lidi ze Chcípl PES kámoši, viď? Najednou tu budeš moralizovat,“ reagovala promptně jedna z diskutujících.

„Hlouposti policie řeší ihned a opravdu vážné případy leží u ledu,“ přidali se další.

Výbušná.

Taková je situace mezi koaličními poslanci a iniciativou Chcípl PES. Ta nejprve uveřejnila osobní bydliště členů Parlamentu, kteří hlasovali pro pandemický zákon, aby je nakonec změnila na adresy pracovní. Mezitím ovšem řada vysokých státních činitelů vystoupila s ostrým prohlášením. Kromě ministrů Válka a Rakušana také senátorka Miroslava Němcová.

„Zmíněné adresy se dozajista nebudou shodovat s adresou trvalého bydliště poslanců, ale jsou to adresy kanceláří nebo míst podnikání, pokud si je poslanci neumísťují domů. Vyzvali jsme lidi, kterým není lhostejný osud našeho národa, k pokojné demonstraci a k vyjádření nesouhlasu. Volají nám lidé, kteří se nás ptají, zda nebudeme něco organizovat u nich, protože se nedostanou do Prahy. Vzhledem k situaci, do které nás přivedla vláda Petra Fialy, která narychlo v úterý ráno oznámila, že bude projednávat novelu pandemického zákona tentýž den, aniž splnila legislativní podmínky, tedy desetidenní lhůtu projednání zrychleného jednání,“ konstatoval ve středu Jakub Olbert (Chcípl PES).

Zdroj: Twitter PČR

Návrh zákona, kterým se mění zákon č. 94/2021 Sb., o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění COVID-19 a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění nálezu Ústavního soudu, vyhlášeného pod č. 4/2022 Sb., a zákon č. 520/2021 Sb., o dalších úpravách poskytování ošetřovného v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii onemocnění COVID-19, zamítnutý Senátem, se bude projednávat znovu v pátek 18. února do 12.45 hodin.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Soud smetl ze stolu žalobu SOCDEM na ČSSD. Paroubek děkuje za reklamu: Nechápu, kdo jim to sepsal

19:50 Soud smetl ze stolu žalobu SOCDEM na ČSSD. Paroubek děkuje za reklamu: Nechápu, kdo jim to sepsal

Sociální demokracie se snažila zrušit registraci koalice ČSSD pro volby do Evropského parlamentu. Zk…